Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen volt az eddigi legszigo...

Milyen volt az eddigi legszigorúbb munkahelyetek? Mitől volt az?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 05:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Középsuli alatt nyárimunkán voltam egy műanyagüzemben. Szó szerint másodpercre pontosan mérték, hogy a gépet mikor indítom és mikor állítom le. Tehát még wc-re se lehetett kimenni csak úgy. Ez most úgy hangzik, mintha el akartam volna sumákolni a munkát, de elég szorgalmas voltam. Aztán később voltam másik gyárban is és ott ilyet nem tapasztaltam.
2022. febr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy pár és nem vagyok rá büszke, de 2 óra alatt 100-at szakítani nem mindenhol lehetett! 2x csináltam és hova többet!
2022. febr. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szalagon dolgoztam. Attól volt szigorú, hogy nem mehetsz el WC-re vagy elszívni ugye egy cigit mert ugye miattad meg kellene állnia az egész sornak. Szerencsére általában mindig volt egy-két plusz ember akit arra az időre oda tudtál hívni magad helyett.
2022. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Adatrögzítői állás: percre pontosan mérték, mennyit dolgozol, és minden percet, amit nem munkával töltöttél, levontak a fizetésedből. Ebbe beletartozik a vécészünet, amikor munkával kapcsolatos megbeszélésre összehívtak, amikor áramszünet volt, és emiatt órákon át nem tudtunk dolgozni, amikor munkaalkalmássagi orvosi vizsgálatra kellett menni, stb... Ráadásul folyamatosan mérték, hogy mennyit teljesítünk egy hónapban, és voltak összehívások, ahol elmondták, hogy következő hónapban ennél többet csináljunk és kevesebb hibával. Sosem voltak elégedettek a számokkal, akármennyit is dolgoztunk.

Ha valaki sokat beszélgetett, még ha közben dolgozott is, rászóltak.

Ha valaki sokat járt vécére, őrá is rászóltak, hiába azt az időt nem fizették ki neki, tehát nem volt munkaidő, azt csinálhatott volna, amit akart.

Ja de a legszebb az volt, hogy mindezért minimálbért fizettek, és többször el lett mondva, hogy legyünk hálásak (!!!), mert milyen jól keresünk!

2022. febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogászati asszisztens vagyok, és tudom, hogy vannak ettől jóval szigorúbb melók is, de azért sokszor ez sem egy leányálom. Ha csúszásban vagyunk, akkor simán van olyan, hogy munkaidőben inni sincs időm, nemhogy elmenni mosdóba, vagy enni... Mivel én hozzá vagyok szokva a rendszeres étkezéshez, számomra elég megterhelő, hogy nem tudom időben kielégíteni a fiziológiás szükségleteimet. Bár nagyon szeretem a szakmát, ezzel a részével nem tudok kibékülni, pedig ahogy látom, sokaknak ez egyáltalán nem okoz problémát.
2022. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: Úristen, ez nagyon durva!
2022. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komisszió Ausztriában. Nagyon sok embert rúgtak ki, mert nem feleltek meg.

Meg volt adva mennyit kell teljesíteni óránként. De igazából volt 1 napi rendelésszám, amit 2 műszak között leosztottak és mindenki ugyanannyit kapott csak más rendeléseket.

Szóval, ha 1 műszakba 12 ember volt akkor 12 felé, ha 2 beteg akkor 10 felé.

Voltak olyanok akik vagy 5 éve nyomták ott kokain, redbull stb. És ahhoz igazították a normát, mert ha a legjobb tudja akkor másnak is kell tudni.


Ha nem raktad ki, vagy addig raktad amíg nem ment, volt aki 8 helyett 10 órába, vagy elvették és másnak adták.

1-2 szer elnézték aztán kirúgtak.

2-3 hónap volt a betanulási időszak annyira magas számok vannak, de aki szar, az 1-2 hétig se húzta.

Általában az ember a 30 perces ebédszünetet se használta ki, mert mindenkiben az volt, hogy ki tudja e rakni a műszak végére.


Közben nyilván volt egy rakás dolog ami nem rajtad múlt, a targoncás mikor szedi le neked végre az elfogyott cuccot, van-e egyáltalán még belőle, van aki csomó gyűjtőt kapott pl. 60 ugyanabból a pakk borból, te meg egyesével rakosgathattad...

Nevetségesen szar fizetésért, ami persze itthon álom, de kint nevetséges, nem hiába 95% magyar volt, sőt volt amikor csak magyar dolgozott.

2022. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!