Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatályú felmondáshoz...

Azonnali hatályú felmondáshoz ez megfelelő indok?

Figyelt kérdés

Az ötletem az, hogy itt akarom hagyni a jelenlegi munkahelyem, ahol a felmondási idő 3 hónap. Ennyit valószínűleg egyik munkahely se vár, szóval keresek mellette munkát, és ha kiderült, hogy felvettek, akkor írok egy felmondást, és felviszem a HR-hez, hogy egy másik cég felvett.

Ha ez nem működne, akkor szimplán nem mennék be pár napig, és a munkahely mondana fel nekem, de gondoltam megpróbálnám inkább a "barátságosabb" módot.



2022. márc. 2. 00:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azonnali hatályú felmondás tudtommal eü. indokkal lehetséges, talán ez egy kiskapu
2022. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 pont azzal szeretnék felmondani, amint találok új helyet (ha már a kérdésben szereplő indok nem megoldás), köszi hogy megspóroltál nekem egy kérdést :)
2022. ápr. 7. 21:55
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, amikor ott dolgoztam, volt egy ember a másik műszakban, akinek valamiféle gerincproblémája volt és arra hivatkozva nem akarta letölteni a 3 hónap felmondási időt, hogy a munka miatt súlyosbodott a problémája és munka mellett gyógytornára se tud járni, ahova amúgy rendszeresen mennie kéne....És nem engedték neki.
2022. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"munka mellett gyógytornára se tud járni, ahova amúgy rendszeresen mennie kéne....És nem engedték neki."


Ha gyógytornára jár, akkor éppen nem keresőképes, tehát orvosi igazolás azokra a napokra és a tornázás máris megoldva. :)

2022. ápr. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!