Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatályú felmondáshoz...

Azonnali hatályú felmondáshoz ez megfelelő indok?

Figyelt kérdés

Az ötletem az, hogy itt akarom hagyni a jelenlegi munkahelyem, ahol a felmondási idő 3 hónap. Ennyit valószínűleg egyik munkahely se vár, szóval keresek mellette munkát, és ha kiderült, hogy felvettek, akkor írok egy felmondást, és felviszem a HR-hez, hogy egy másik cég felvett.

Ha ez nem működne, akkor szimplán nem mennék be pár napig, és a munkahely mondana fel nekem, de gondoltam megpróbálnám inkább a "barátságosabb" módot.



2022. márc. 2. 00:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az nem indok, hogy találtál új munkahelyet.
2022. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Véletlenül nem Debrecenben dolgozol? :D Én is voltam ilyen munkahelyen, ahol 3 hónapos felmondási idő volt, és még nem hallottam másik ilyen g3ci cégről
2022. márc. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elég indok, azonnali hatályú felmondás súlyos SZERZŐDÉSSZEGÉS esetén lehetséges.

Első körben kérj közös megegyezéses megszüntetést, úgy bármilyen időpontban megegyezhettek, akár azonnaliban is, vagy pár hétben.


Egyébként elég sokszor kell várni az új munkatársakra, szóval az új helyen is elmondhatod, hogy mi van, nem olyan meglepő.

2022. márc. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez azért nem jó ötlet, mert egyrészt nem erkölcsös, másrészt ezen az új helyen is elgondolkodhatnak, hogy ott is így fogsz majd dobbantani?

Erre találták ki a közös megegyezést.

Vagy várjanak.

2022. márc. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 de igen, Debrecen :D

#4 ezt nyilván közölném az új munkahelyen, hogy csak ezzel a módszerrel tudnék eljönni, mert másképp nem oldható meg

2022. márc. 2. 12:29
 6/14 anonim ***** válasza:

De ez nem igaz.

Ezt pedig ők is tudják.

2022. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 az attól függ, ha tudnak 3 hónapot várni, akkor valóban nem igaz, ha mielőbb szükség van rám, akkor viszont igen
2022. márc. 3. 04:46
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az ötletem az, hogy itt akarom hagyni a jelenlegi munkahelyem, ahol a felmondási idő 3 hónap. "


Ez hogyan? Kollektív szerződés van nálatok?

2022. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 igen, az van, a szerződésben szerepel a 3 hónapos felmondási idő
2022. márc. 3. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Hú, a 3 hónap durva. Én a magam 2 hónapját is sokkallom.
2022. márc. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!