Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Folyamatos, 12 órás műszaknál...

Folyamatos, 12 órás műszaknál is fizethet a cég úgy mint egy sima vagy többműszakos, 40 órás munkahét esetén?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem a cégez, ahol 12 órás folyamatos műszak van, most lesz az első teljes hónapom, és tegnap kérdeztem a régi dolgozókat, hogy a plusz órákat hogy számolják? Mert ilyen műszaknál ezekből össze szoktak jönni pihenőnapok, vagy mint egyik ismerősnél, 3 havonta kifizetik túlórakét. Viszont megdöbbentő volt, hogy állítólag cikra 1 éve vezették be a folyamatost, de itt semmi ilyen nincs.

Előző munkahelyemen is ez a munkarend volt, de ott megkaptuk több hónapra előre a beosztást, és, hogy az adott hónap végét, plusz vagy minusz óraszámmal zárjuk, de 3 havonta egy plusz pihenő mindig összejött.

Ugye a matek úgy van, hogy megnézik az adott hónapban hány munkanap van, és ezt szorozzál 8-al, tehát mondjuk ha 21 munkanap , akkor 168 óra, az ez feletti óraszám viszont már olyan mint egy túlóra, tehát azt külön kellene nekik kezelni.

Ha viszont csak havibért számol, akkor abban a hónapban amikor plusz óráink vannak, simán átvág minket, és ebben a munkarendben többségben vannak azok a hónapok amikor plusz óra jön össze.



2022. márc. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2022. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De most akkor kifizetik a plusz órákat?
2022. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Ez az amit nem tudok én sem, mert pl a februárt most minusz 4 órával zárjuk, márciust meg plusz 4-el, az áprilist meg már plusz 24-el, ezért csinálják egy 3 hónapos időkeretben, és kezelik külön ezeket az órákat. De a kollégák nem tudták megmondani, hogy ez moat hogy megy, de az biztos, hogy plusz pihenőnapot nem kapott senki. Említett ismerősnél meg van választás a kórházban, hogy lecsússza vagy kifizetik.
2022. márc. 6. 14:58
 4/8 A kérdező kommentje:

Én attól tartok, hogy mint a sima minkarendnél, ahol nem számít, hogy 20, 20 vag 22 munkanap van egy hónapban, megkapod az alapbéred, meg a hozzá kiszámol pótlékokat és ennyi. Meg persze a ha van akkor a túlórát, de ugye az ott is külön számolják

De itt van egy műszakrend, ami egyes hónapokban ingyen túlóráztatás ha ezeket a plusz órákat nem kezeli külön.

2022. márc. 6. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint jelent az, hogy 12 órás folyamatos műszak? Én egyszer 12 órázok egy héten, és most abból van feszkó, hogy többet kellene menni 12 órára, de én megmondtam, hogy nem... Hogy lehet így élni?
2022. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Mint jelent az, hogy 12 órás folyamatos műszak? "

Alapvetően ez egy 4 műszakos munkarend, vagyis 4 csapat van. Úgy dolgozok, hogy egyik héten megyek 5 napot, Hétfő-Kedd, és Péntek- Szombat-Vasárnap, viszont a következő héten meg csak Szerda és Csütörtök. Kettő hét nappal, 6-tól 18-ig, következő kettőben meg 18-tól reggel 6-ig. Sok helyen van így , pl az egészségügyben is. Jobb ez mint a 6+2-es, 8 órás folyamatos, mert itt azért minden második hétvégéd szabad.

2022. márc. 6. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:

A munkaidőkeret pont erről szól. Minden hónapban megkapod az alapbért (plusz bizonyos pótlékot), akár több, akár kevesebb órát dolgoztál, mint ami kötelező.

Keret végén megnézik, maradt-plusz vagy mínusz, és rendezik.

2022. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a bosszantó, hogy aki 1 éve van a cégnél, az se tudja, hogy hogyan számolják ezt el? Kifizetik vagy sem, mert plusz pihenőt nem kapnak.
2022. márc. 6. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!