Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek belefér munkatárs...

Szerintetek belefér munkatárs gépébe "belenyúlni" és lehalkítani?

Figyelt kérdés

A munkatársam gyakran megy ki az irodából (cigizni, mosdóba, megbeszélésre, ebédelni, akárhova) úgy, hogy szól valami beszélgetés/kiabálás a fejhallgatójából. Gondolom podcastet hallgat, vagy nem tudom, emberek ordítoznak teli torokból, annyit hallok.. Az asztalára lerakja a fejhallgatót, és abból harsog, és van hogy 2-3 órára eltűnik így.


Őszintén szólva elég zavaró.


Szóltam már neki, mikor szólok akkor mindig lehalkítja, de nem sokkal később visszahangosítja. Legkésőbb másnap ugyanúgy bömböl, mikor elmegy valahova.


Alapvetően soha nem szoktunk egymás cuccaihoz vagy számítógépéhez nyúlni... de ilyen esetben vajon belefér, hogy odamenjek és lenémítsam a gépét? Mennyire "illik" ilyet csinálni?


(Vagy nem tudom, milyen más módon halkíthatnám le.)


2022. márc. 10. 12:19
A kérdező szavazást indított:
belefér
bunkóság
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gép nem az övé, gondolom, hanem a cégé. Nyugodtan.
2022. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Belefér. De a legjobb, ha akkor szólsz neki, amikor leteszi, hogy MOST halkítsa le vagy kapcsolja ki.

Ha 2-3 órán át a tökeit vakarássza valahol, akkor hogyhogy a főnök még nem szólt rá? Most a zajtól függetlenül. Habár arra is azt mondom: addig örüljön, amíg te lehalkítod vagy szólsz neki, mert a főnöknek is szólhatnál, hogy zavar a kollégád úgy, hogy ráadásul ott sincsen, hogy hallgassa.

2022. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2

2-3 órára akkor tűnik el, ha megbeszélése van - nem fogalmaztam elég egyértelműen, bocsi.


Köszi a válaszokat.

2022. márc. 10. 12:28
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem értek egyet az előttem válaszolókkal, szerintem ilyet egyszerűen nem szabad csinálni, hogy a kolléga távollétében BÁRMI miatt is belepiszkálsz a gépébe. Egymás mobilját sem nyomjuk ki, amikor cseng.

Azt viszont tökre megértem, hogy zavaró. A helyedben pár napig szólnék neki minden egyes alkalommal, amikor csinálja, de ha ez nem vezet eredményre, jelezném a teamleadernek.

2022. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Én nemhogy lehalkítanám, de még jelenteném is.


Egyrészt a munkahely nem diszkó. Dolgozni jár be, nem zenét hallgatni. Nem beszélve arról, hogy a munkatársait zavarja a koncentrálásban. És mivel így nem tudtok eléggé figyelni, hibázhattok is, ami a cég számára veszteséggel járhat.

2022. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre neki kell szólni.

Másodikra is.

A harmadiknál beszéld meg vele, hogy akkor ezentúl lehalkítod, ha ott hagyja.


Amúgy azért sem stimmel a dolog, mert a te figyelmed veszi el, plusz az internet sávszélességet is előled.

Akkor se csinálhatna ilyet, ha ott van.

2022. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Felettesnél "felnyomni" nem akarom, egyrészt alapvetően jó a viszonyunk és nem szeretném ha ez változna, másrészt nem hiszem hogy változtatna bármit, mert akkor a csoportvezető/főnök is rászólna, megígérné hogy lehalkítja, aztán másnap ugyanúgy üvöltene.
2022. márc. 10. 12:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is megoldás, hogy előre mondod neki, hogy ha úgy hagyja a gépét, akkor te fogod lekapcsolni/lehalkítani a zajt. Ha ezen fönnakad, akkor meg ügyeljen rá ő.
2022. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

"Egymás mobilját sem nyomjuk ki"

A legnagyobb bunkóság mobilt otthagyni valahol, ahol a csörgése mást zavarhat.

És de, ilyen esetben "kinyomtatod". Az nem sért személyiségi jogot.

2022. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem belefér, de csak úgy, ha előtte megbeszéled vele, hogy ha megint úgyfelejti, akkor lehalkítanád te, mert zavaró így számotokra. Ha neki ez így nem jó, akkor meg figyeljen rá ő.

Amúgy nem is értem, hogy miért nem állítja le amit hallgat, mikor nincs is ott. Az lenne a legegyszerűbb.

2022. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!