Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már lusta munkatársad? A...

Volt már lusta munkatársad? A felettes csinált valamit vele?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok egy nagyobb cégnél és van egy másik gyakornok,aki nem a szorgalmáról híres.

Ezt mondták többször is az ott dolgozók,viszont nagy változás nem történt idáig.

Gyakran kijár cigizni,amíg mi dolgozunk és amikor bent van,akkor sem annyira aktív.


Nektek voltak lusta munkatársaid? Miben nyílvánult meg? Felettes csinált vele valamit?



2022. febr. 22. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Napi több cigiszünet, csokievő szünet, fárasztó fizikai munkarészfeladatok gondos elkerülése (azt csinálják csak a vele azonos munkakörű "csicskák"), másik nem szimpi munkarészfeladat alól enbloc kivonja magát, hogy azt nem csinálja, mert utálja. A felettes imádja, mert "jófej" és még együtt is lógnak némelyik cigiszüneten. Ugyanitt egy másik személy egész nap a telefonját nyomkodja, nem zavartatja magát arra se, hogy a másik már kezd izzadni, mert egyedüliként próbál haladni a sürgős feladatokkal, miközben ez nem egyedül az ő feladata lenne. A felettes néha rá szól, mert ő nem bratyizik vele, ezért nem "jófej", de ugyanúgy nem kapja össze magát, és semmi következménye nincs a figyelmeztetésnek. A harmadik mindenkinek teszi a szépet a nap jelentős részében ("Neked főzhetek egy kis gyümölcsteát?", "Na és hogy vannak a kis csöpségek?" stb.), addig se kell kivennie a részét a munkából, persze őt is mindenki imádja.
2022. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkásként voltak lusta kollégáim (szintén diákok) több helyen is. Szerencsére a főnök mindenhol érzékelte ezt,nem is kellett nekünk szólni érte. Behívták az egyéneket, és elbeszélgettek velük. Aki vette a lapot és tudott változtatni,az maradt, akinél minden maradt a régiben, az repült.
2022. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egész cég semmit nem csinál, de viccen kívül semmit.


Korábban is voltak naplopók, de most azt látom, hogy az is belefáradt aki eddig próbál előre evezni. Én magam is így vagyok. Egyre később járok be, elmegyek napközben, persze ezért beszólnak nekem, azok akik ott vannak reggeltől de semmit nem csinálnak.


Úgy érzem ideje lesz váltanom, mert én nem bírom ezt a semmittevést. Bár szerintem maga a cég sem fog fennmaradni sokáig ilyen mentalitással.


Azt látom, hogy a cég vezetése már elfáradt, megszedték magukat. Utánpótlás meg nincs. A cégvezető próbálta a gyerekeit bevonni a vezetésbe, de azok is lusták mint a dög.

2022. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én találkoztam már, igaz nem gyakornokkal. Később ki is rúgták
2022. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De nálunk az normális, ha nincs feladat es sokszoros lustalkodunk.
2022. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van munkatárs, akivel nem tudnak mit kezdeni a felettesek, mert csókos, nem igazán van bent a munkahelyen, ha bent is van, heti 1 napot tuti hiányzik, plusz tanul, a főfőnök meg mindent megenged neki.

Mellém tették, nálam is ezt csinálja, kezdte mindenki megsokalni, most én vagyok a hibás, hogy én engedem el folyamatosan... Elkezdtem mondani neki, hogy sok a hiányzás, meg mondja ezt a felettesnek is (a hiányait), erre neki állt feljebb, hogy őt mindenki b*tatja.

Az ilyen fedélzeti problémás lehet...

2022. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!