Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez szemét dolog a...

Szerintetek ez szemét dolog a "páromtól" vagy csak nekem esik rosszul és én látom problémának?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógusként dolgozom, januárban végeztem szóval kb. egy hónapja vagyok ott. A 3. hetemen ami a múlt hét volt, az óvodában rázárult a huzat miatt az ajtó az ujjamra. Nem készült róla jegyzőkönyv, nem gondoltam hogy komolyabb. Szombaton végül elmentem vele mert fura volt a csontom, kiderült hogy eltört. Többen voltak most amúgy is betegek a dolgozók közül, meg a párommal se akartam kiszúrni hogy akkor egésznapozzon,így mentem dolgozni. Mindent csináltam ahogy tudtam. Semennyire nem vették a kezem figyelembe, még az asztalt is nekem kellett pakolni. De ez a legkevesebb. Az óvodapedagógus párommal a baleset előtt megbeszéltük hogy én csinálom az ajtóra a díszt, ami tavasztündér lesz, a szoknyája sok kis virágból állna amit ugye meg kell rajzolni, kivágni. Én úgy voltam hogy úgy is március 15, arra vett elő díszt, előbb akkor azt rakjuk majd fel, a tündér ráér még, megvárom még leveszik a sínt az ujjamról. Amúgy el volt már előtte kezdve. Van nálunk 2 hallgató, az egyik elkezdte magától a szintén tavasztündért. Ma megkaptam hogy miért adtam át az elvállalt feladatomat mert nem a hallgató dolga lenne ez. Egy, nem adtam át, a hallgató magától kezdte el nem én mondtam neki, kettő, nyilván mikor elvállaltam még nem volt törött az ujjam. Ezen kívül rámsózta a héten hogy délután csináljak a gyerekekkel zászlót. Na ezt nekem kellett meghajtogatni, kivágni, becsíkozni, kimérni. Pedig az ilyen monoton finommotorikus mozgásoktól fáj, csibbad az ujjam. Ő miközben én nekikezdtem átment a másik csoportba beszélgetni. Tegnap hogy a hurkapálcát rátegyem a zászlókra fél órával a munkaidőm után jöttem el. Mivel gyakornoki státuszban vagyok hozzáteszem diplomásan, így tevékenységeket is kell néznem, az csak délelőtt van, szóval háromnegyed nyolctól már bent voltam. Többet dolgoztattak ezen a héten mint eddig bármikor. Nem érzem jogosnak a viselkedését a páromnak. Jóindulatú akartam lenni hogy neki ne kelljen helyettem dolgoznia ha betegállomanyba megyek, erre ilyen velem. Még követelőzik. Kihasználva érzem magam. Főleg úgy hogy munkahelyi balesettel 100% táppénzel lehetnék otthon. Neki muntattam meg az ujjam a baleset után is először, vérhólyag már akkor volt rajta, és kicsit be is volt puffadva. Ő mondta akkor azt is hogy szerinte nincsen eltörve....

2022. márc. 10. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ezt már elrontottad! Te rontottad el! Munkahelyi balesetről jegyzőkönyvet veszünk fel! Nincs olyan, hogy nem! Betegen nem megyünk be dolgozni! Nincs olyan, hogy nem. A munkatársaid szemetek, a helyet ott kell hagyni. Most!
2022. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyre jobban undorító módon viselkednek az emberek.
2022. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

És ti vigyáztok gyerekekre?! 🥲😳😱

Történt veled egy munkahelyi baleset, amiről jegyzőkönyvet kellett volna felvenni. Aztán el kellett volna menni orvoshoz, traumatológiára, hogy legalább egy rtg-t csináljanak. Aztán tájékoztatni kellett volna az óvoda vezetőjét, hogy milyen mozgásokat NEM végezhetsz semmi esetre sem. Aztán megmondták volna, hogy akkor van-e értelme bemenned gyakra vagy nincs. Most csak az utóbbi 2-t tudod megcsinálni.

2022. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Egy munkaügyis ügyvédet keresnek a helyedben mit szól a sztoridhoz, mert a munkáltatónak kötelessége lett volna munkavédelmi tájékoztatást tartani, amiben bemutatják a munkahelyi baleset fogalmát. Onnantól ez pedig saját felelősséged, ilyen a felnott lét.
2022. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát jól elrontottad.

Munkahelyen nincs olyan, hogy kímélő munka, meg könnyített munkavégzés. Ha bemész dolgozni, akkor 100% munkaképesnek kell lenned. Ha nem vagy az, akkor táppénz. Nincs átmenet, nincs olyan, hogy bizonyos dolgokat nem tudsz megcsinálni, míg másokat igen.

Amúgy szar helyen vagy. Nálam egy sima gyomorfájásnál is ugrottak segíteni a munkatársaim. Eszükbe nem jutott volna emeltetni.

2022. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha ilyen történik nem megyünk be a melóhelyre melózni, akkor se ha a párodon akarsz segíteni, akkor se idegenen. Szépen otthon kell maradni.

Ha bemész azt az illuziot kelted, h teljesen jol vagy és barmit rad lehet bizni.

2022. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez szemét dolog, nem is kicsit.

Mindenképpen egy komolyabb elbeszélgetés kéne kettőtök között, mert elég durva, és magától nem lesz jobb, és ez így már önmagában is elég rossz.

2022. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Több hibát is elkövettél:

1) elmentél óvodapedagógusnak, sz*rért-h*gyért

2) összejöttél egy óvodapedagógussal, aki szintén sz*rért-h*gyért tolja

3) a sz*rért-h*gyért dolgozó párod ráadásul emberileg is ganaj

4) munkahelyi balesetről jegyzőkönyv, orvos, ha munkaképtelen vagy, 100% táppénz amíg az orvos azt nem mondja, hogy oké mehetsz vissza dógozni (sz*rért-h*gyért)


Szóval az van, hogy:

1) keresned kellene valami normális melót

2) keresned kellene valami normális párt


Szívesen.

2022. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

8-as, te olyan sötét vagy, mint az az éjszaka, ami most kint van! A szövegben egy negyed szó se esik párkapcsolatról! A kérdező életének eme vetületéről nincs információnk!

"Szívesen"! :D

2022. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
9-es, mi ez a feszkó, te is sz*rért-h*gyért tolod az oviban?
2022. márc. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!