Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt a főnökömnek kéne kifizetnie?

Ezt a főnökömnek kéne kifizetnie?

Figyelt kérdés

Áruszállítással foglalkozó cégnél dolgozok, rengeteg problémás cím van a megállás szempontjából, de 4 év alatt csak egyetlen egy bírságot kaptam, azt fizette is mert "az elsőt fizeti".


Vannak korareggeli címek (hajnali 4-5 körül érkezem ezekre), ezekben az a jó, hogy a kutyát nem érdekli, hogy hol állok, nem zavarok senkit, nem vagyok útban, nem foglalkoznak velem a hatóságok, soha nem is volt gond.


A héten valami probléma volt a számlázással, és az áruval ezért nem tudtam időben elindulni, csak 6 után, és így negyed nyolckor értem egy nagyon necces címre.

600 kg árút kért, sehol, de tényleg sehol a közelében nem lehet megállni szabályosan, se reggel se semmikor.

Mindig felállok a járdára elé, és 20 perc alatt letudom.

Hát ez negyed nyolckor már zavarta a gyalogos forgalmat, és a hatóságokat is.

Teszem hozzá, érthető.

20 ezer forintra bírságoltak. Még nem találkoztam a főnökömmel azóta, de ezt szeretném átadni neki, mert a cég miatt nem tudtam elindulni, ha meg nem fizeti ki akkor legközelebb visszahozom ezt a címet ha nem érek oda.

(elve úgy van a szerződés minden üzlettel, hogy biztosítják a rakodási területet, bár ilyennel még nem találkoztam aki ezt megtette volna)


Hogy őszinte legyek, kicsit unom is már ezt a munkát, 70%-ban csak megszokásból vagyok itt, és nincs igazán kedvem váltani, de érzem, hogy kéne.

Jelenleg 5-10 sofőrt keresnek, de a próbanap után senki nem jön többet.

Azon is gondolkozom, hogyha azt mondja, hogy nem fizeti ki akkor megköszönöm a lehetőséget, és beadom a felmondásom.

Naponta 10 és 100 ezer közötti bírságot tudnék összeszedni csak a parkolásaimmal, ha mindig mindenhol megbüntetnének, pedig én őszintén igyekszem szabályosan megállni ha lehet, akkor is ha kicsit messzebb van.

Csak Budapesten ez gyakran lehetetlen.

Szóval ha azt veszem, hogy csak havonta 2-3x büntetnének meg, már az is rengeteg pénz, én ezt nem fogom finanszírozni a saját fizetésemből.


A kérdés, hogy háttal ülök a moziban, vagy helyes az elképzelésem azzal kapcsolatban, hogy ez a bírság ebben a formában nem engem kell, hogy terheljen?


Tudom, hogy az én felelősségem a KRESZ betartása, ha 4 és 5 között büntetnek meg akkor nem merülne fel bennem, hogy ő fizesse ki (csak az hogy nem vinném ki többet ezt a címet), de így hogy miattuk nem tudtam elindulni, szerintem emiatt más a helyzet.



2022. márc. 10. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelessége lenne kifizetni!
2022. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem is a górénak kellene ezt állnia.
2022. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is tudna akartam, miért nem büntetik meg ezeket a megálló furgonokat. Engem nem zavar, kikerülöm, nyilván nem szórakozásból csinálja.


Nehéz ügy, én a főnök helyében kifizetném, ha 4 év alatt alig volt ilyen, mert a számlázás csúszása nem a te felelősséged.

2022. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért nem büntetik meg ezeket a furgonokat, teherautókat, mert akkor senki nem csinálná.

Így is hiány van sofőrből mindenhol, de ha csak havi 50 ezer mínusz lenne mindenkinek emiatt a fizetéséből, netán tán még pontokat is kapna, keresne az ember olyan munkát ahol megmarad a jogosítványa meg a fizetése is.


Persze van amikor valaki nagyon beleszarok módon áll meg, vagy iszonyat pofátlan, és gáz amit csinál (délután 2-kor a Széll Kálmán térre beállni pl nem kéne).

Az ilyeneket büntetik is.

Meg ha a BKK járatait akadályozod, pl. a buszosok azonnal hívják a közterületet ha már egy kicsit is tekerni kell a kormányt egy furgon miatt.

Ha nem zavarsz senkit, és mindenki elfér tőled, akkor nem szoktak piszkálni.

2022. márc. 10. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatkozz a főnököd előtt arra, hogy az üzlet nem biztosított rakodási területet, pedig a szerződés szerint kötelessége lett volna. Te az adott helyzetben vagy azt teszed, hogy szabálytalanul állsz meg, vagy visszahozod az árut.

A főnök vagy fizesse ki ilyenkor a bírságokat és kalkulálja bele a szállítás díjába, vagy mondja azt, hogy hozd vissza az árut.

2022. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Add oda a főnöknek, ő meg meccselje le a címmel. Ha úgy van tényleg a szerződésben, hogy a rakodási terület biztosítva kell, hogy legyen, akkor szerintem egyértelmű a dolog.
2022. márc. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!