Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki nem állhatom a kolléganőmet...

Ki nem állhatom a kolléganőmet. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen és a közvetlen kolléganőm aki betanított állandóan kritizál, folyamatosan keresi a munkámban hogy mibe kössön bele. Home officeban tanultam be nem volt hajlandó bejárni az irodába (covidra hivatkozva) , hogy normálisan leoktassa a munkafolyamatokat. Én olyan típus vagyok aki szeret kérdezni és nyilván egy betanulási időszakban ez gyakran előfordul és ha egy dolgot többször is meg kérdeztem kb le voltam hülyézve, "ezt már tudni kéne" "ezt már egyszer elmondtam" kijelentésekkel nem volt hajlandó segíteni. Ez odáig vezetett hogy mai napig nem tudok 100%ban működni a munkahelyemen mert hiányos a tudásom mert már nem merek tőle kérdezni semmit. Ha meg valamit csinálok és nem jól akkor meg megkapom hogy miért nem kérdezek. Teljesen lerombolta az önbizalmamat. A vezetőmmel beszélgettem erről és elintezte annyival hogy ő ilyen meg kell tanulni kezelni. De folyamatosan flegma, bunkó és b*zdmegol nekem. Nem szállok vele vitába mert arra se érdemes hogy vitatkozzak vele. Van olyan nap amikor 2 szónál többet nem pazarol rám. Jelenleg is home officeból dolgozunk, de ha nagy ritkán az irodába bent vagyunk és ott a főnök akkor mindig nagyon mézesmázos és segítőkész. A többi kollégával kijön és el nem tudom képzelni mit szeretnek ebben a nőben. Csak én látom hogy egy tömény undor az egész viselkedése? Szerintetek hogy kellene őt kezelnem? Lehetetlen elhatárolódnom tőle mert szorosan együtt kell működnünk. Vagy minél előbb el kéne onnan jönnöm?
2022. márc. 14. 11:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

JAVÍTÁS:

A bántalmazás, megalázás, még ha nehezen is megfogható, de valójában mégis egy (többnyire kimondatlan) **protokoll** megSértése. Érdemes megpróbálni ezért egyfajta protokollt megfogalmazni, rögzíteni.

2022. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Home officeban szemétkedik?

Kazam-mal vagy más külső független screencast programmal fel lehet venni, azt nem veszi észre. Helyigényes, hosszú távon kell neki egy pendrive vagy legalábbb ideiglenesen jobhiján a google drive.

Az igazi nehézség megfogni,megfoglamazni, mi is az a pont/elv, ami miatt ezzel a viselkedéssel konkrétan akadályozza a kolléga a munkát. Szinte biztos, hogy ez megfogható valahogy.


Rendkívüli felmondásra egyébként a bántalmazás feljogosít, de gondolom ez önmagában nem vigasz. A jogi vonzata a dolognak Magyaroszágon valószínűleg afféle próbapernek számítana, vagyis nehéz biztosat mondani, de ezzel együtt is, ügyvéd segítségével talán ki lehet hozni a dologból egy sima ügyvédi felszólító levéllel is azt, hogy a bántalmazó kolléga be legyen szaratva. Ügyvédi felszólítás többnyire egy konzultáció árából kijön.

2022. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenhol ez van, és mindenhol az ilyen bunkóknak áll a világ, minden munkahelyen megvan a saját maguk kis holdudvara, akik körbenyalják őket. És csak felmondani lehet, de mondom a következő helyen is meglesz ugyanez a felállás. Mindenhol van egy legbunkóbb. Ha tévedek, akkor írjátok meg privátban, és oda megyek dolgozni :)

Én személy szerint egyik helyemen megmondtam a főnökömnek, hogy nem vagyok köteles tolerálni a kollégám bunkó stílusát, és nem vagyok hajlandó együtt dolgozni vele. Ahelyett, hogy leült volna vele, hogy beszéljen a normális irodai viselkedésről, egyszerűen én lettem a hibás mindenért onnantól fogva. A mókás amúgy az volt, hogy a közvetlen kollégáim, akik odáig ugyanúgy panaszkodtak az illetőre, rám fújtak, hogy mégis mit képzelek magamról...

A betanítás meg egyébként is egy ilyen kényes terület, mert ha valakit fel kellett venni, akkor lehetséges, hogy emögött van valamilyen feszültség a szervezetben, ami az új kollégán csapódik le. Azért abban igaza van a kolléganődnek, hogy ha ő nem akar bemenni, akkor te minek akarod berángatni az irodába. Távolról is ugyanolyan jól be lehet tanulni, miben több az, hogy testileg is ott ül melletted? Felveheted a képernyőt, beszélgetéseket, chatelést lementheted, és úgy sokkal jobb, később visszakeresheted. Mindek rizikóztassa a covidot, ha nem muszáj? Én is ugy kaptam el anno, hogy össze kellett dugni a buksinkat egy betanulás alkalmával. Az összes kollégám is kidőlt 1-1 hétre.

Ha bent vagy, akkor én a helyedben az ilyen emberrel tárgyilagosan csak annyit beszélnék, amennyit kell, ha nem segít, felnyomnám a főnöknek. Home officeból meg pláne nem érdekelne mit vergődik. Amúgy meg lehet kérdezni, hogy ez milyen típusú cég, melyik iparág?

2022. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!