Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki nem állhatom a kolléganőmet...

Ki nem állhatom a kolléganőmet. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen és a közvetlen kolléganőm aki betanított állandóan kritizál, folyamatosan keresi a munkámban hogy mibe kössön bele. Home officeban tanultam be nem volt hajlandó bejárni az irodába (covidra hivatkozva) , hogy normálisan leoktassa a munkafolyamatokat. Én olyan típus vagyok aki szeret kérdezni és nyilván egy betanulási időszakban ez gyakran előfordul és ha egy dolgot többször is meg kérdeztem kb le voltam hülyézve, "ezt már tudni kéne" "ezt már egyszer elmondtam" kijelentésekkel nem volt hajlandó segíteni. Ez odáig vezetett hogy mai napig nem tudok 100%ban működni a munkahelyemen mert hiányos a tudásom mert már nem merek tőle kérdezni semmit. Ha meg valamit csinálok és nem jól akkor meg megkapom hogy miért nem kérdezek. Teljesen lerombolta az önbizalmamat. A vezetőmmel beszélgettem erről és elintezte annyival hogy ő ilyen meg kell tanulni kezelni. De folyamatosan flegma, bunkó és b*zdmegol nekem. Nem szállok vele vitába mert arra se érdemes hogy vitatkozzak vele. Van olyan nap amikor 2 szónál többet nem pazarol rám. Jelenleg is home officeból dolgozunk, de ha nagy ritkán az irodába bent vagyunk és ott a főnök akkor mindig nagyon mézesmázos és segítőkész. A többi kollégával kijön és el nem tudom képzelni mit szeretnek ebben a nőben. Csak én látom hogy egy tömény undor az egész viselkedése? Szerintetek hogy kellene őt kezelnem? Lehetetlen elhatárolódnom tőle mert szorosan együtt kell működnünk. Vagy minél előbb el kéne onnan jönnöm?
2022. márc. 14. 11:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném hogy egyszer próbáltam már megbeszélni vele hogy mi a probléma velem, miért viselkedik így de nem volt rá vevő.
2022. márc. 14. 11:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már jártam így. Nekem is volt egy féltékeny kolléganőm, de nálunk ő került később a céghez, mikor én már elég régóta ott dolgoztam.

Ő gyakorlatilag mindenre féltékeny volt bármit csináltam. Az zavarta, hogy rutinosabb voltam, mert régóta ott dolgoztam. Én soha nem bántottam őt, próbáltam vele együtt működni, de ez sem segített. Ő a saját érzéseit nem tudta helyre tenni.

Pár évig még tűrtem a cirkuszait, de kerestem új munkahelyet, és felmondtam. Kizárólag ő miatta. Életem legszebb napja volt (ilyen szempontból), hogy megszabadultam a mérgező személyiségétől. Rengeteg stressztől, szorongástól (amit a viselkedése okozott) szabadítottam meg így magamat.

Az ilyen típusú emberekkel hiába is próbálsz meg beszélni, nem fog segíteni. Neki a saját pszichés működésével van baja, amit rád vetít ki. Csinálhatsz te bármit, neki akkor sem lesz jó, mindig beleköt valamibe. Ha a munkátok összefügg (egymásra épül), akkor elhatárolódni sem tudsz tőle, kénytelen vagy vele tartani a kapcsolatot.

Az ilyen embernek annyi esze sincs, hogy felmérje, ez a helyzet neki sem jó hosszabb távon. Ki szeret rossz hangulatban, veszekedve, féltékenykedve dolgozni? Ez neki sem jó.

Szerintem valamiért nem vagy szimpi neki. Fél hogy elveszed a munkáját? Jobban nézel ki mint ő? Sz*r a magánélete és rajtad tölti ki a mérgét? Sok minden lehet, ezt így nem lehet kitalálni.

Esetleg még egyszer kérdezd meg tőle, hogy mit vétettél, hogy így bánik veled.

Ha nem sikerül megbeszélnetek, akkor B tervnek jó egy új munkahely keresése. :(

2022. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb simán válaszolj neki, hogy lehet, hogy kérdezted már, de nem kaptál rendes választ. Ha kaptál volna nem kérdeznél megint. Meg különben is, mások vagyok nem tanul mindenki gyorsan.. Közöld vele, hogy nem kell kedvelni, de a cégnek árt ha így viselkedik.
2022. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress másik állást. A munkahelyek csak szarabbak lesznek idővel, ha már most innen kezdik, akkor kuka.
2022. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még b*zmegol is?! Hát tudod ki tűrné meg?!?! Szólnék neki, h kisanyám te most beszéltél velem így utoljára. A következő alkalommal meg vinném az azonnali felmondásomat a főnökhöz.
2022. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég durva :(

Nekem is volt aljas kolléganőm, én pár hét után feladtam és otthagytam azt a munkahelyet. Amúgy is egy rosszul fizető, vacak állás volt, így annyira nem volt nagy dilemma, de azért megviselt a dolog, vereségként éltem meg.


Sajnos az ilyen típusú emberrel hiába próbálsz meg kibékülni, vagy megbeszélni a dolgokat, nem lehet őket megváltoztatni, mivel elég ostobák és az érzelmi intelligenciájuk is alacsony. Ha ő eldöntötte, hogy utálni fog téged, akkor valószínűleg így is marad.


Hacsak nem szuperkirályság ez a munkahely, akkor inkább hagyd ott szerintem. Vagy próbálj róla nem venni tudomást.

2022. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hívd ki egy kick-box meccsre.
2022. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mondj fel.keress másik munkát
2022. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen munkatarsam, szinte szóba sem állt velem, levegőnek nézett, nem hogy betanitson, szépen elhúzott egy hét szabira, nem szólt előtte, ott maradtam semmit se mutatott meg, jó nagy bajban voltam. Nem lehetett együtt működni vele, inkabb felmondtam. Előttem is kicsinalt 2 csajt (és az utódomat is elüldözte). Szerintem te se várd meg míg kiborit, keress más munkahelyet.
2022. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a főnökkel egyébként beszélő viszonyban vagy, próbálj vele megbeszélni valami protokollt, akár aláírható munkalapok formájában is, rubrikákkal, munkafolyamat tömör leírása pontpontpont, munkafolyamat át lett adva igen-per-nem, nem lett átadva igen-pernem, stb. --- mégha gyerekesnek is tűnik előre.


Szemtelenkedik a kolléga, rákerül a mondata szó szerint a munkalapra, meg az, hogy a munkafolymatot nem adta át, és megy az ügy a főnök elé.


Az a lényeg, hogy amennyire lehet, legyen egy protokoll, amit előre meg lehet beszélni a főnökkel együtt és rögzíteni.


A Te szempontodból az a baj, hogy arendszeres megalázás nagyon gyorsan összeroncsol, és utána évekig nem felejti el az ember, vissza meg visszatér már az emléke is a megalázásnak.


A főnök szempontjából meg elvileg az lenne a fontos (ha lenne magyaroszágon normális kutúra), hogy a megaláztatásokkal végzett munka balesetveszélyes, illetve, ha irodai munkáról van szó, nagy a hibázás esélye. Tartósan így nem lehet dolgozni. Tehát elvileg neki igenis fel kellene lépnie.


Ügyvéddel meg lehet íratni egy levelet, hogy ez így balesetveszélyes Rád nézve, és nem akarod, hogy polgári peres bíróság elé kerüljön az úgy.


Sajnos sok függ a Te munkerőpiaci alkupozíciódtól is, de ha egyébként ahogy írod többé kevésbé mégis közvetlenbb beszélő viszonyban bagy a főnökkel, akkor talán belefér - ezt ügyvéddel is át tudod beszélni nagyjából mik lehetnek az erőpozíciók, meddig érdemes elmenni, mit lehet jól megfogalmazni. A bántalmazás, megalázás, még ha nehezen is megfogható, de valjában mégis egy kimondatlan protokoll megértése. Érdemes megpróbálni ezért egyfajta protokollt megfogalmazni, rögzíteni (ez valószínűleg magyar viszonyok közt gyerekesnek hat, de hát ne a balkán legyen a mérce).


A hangrögzítő/videó berendezés nehéz kérdés. Igazán jó bizonyyítékot igazából a vágatlan videó jelentene, ezt álcázni akkor lehet jól, ha az ember külön ilyen készüléket vesz, ez azért lehet pár tízezres (estleg a kémtoll olcsóbb, de azzal kissé ügyeskedni, gyakorolni kell). A felhasználásnál vigyázni kell, nagyon szorosan a konkrét bántalmazás megakadályozásához, leállíttatáshoz kell kötődnie - ez még jó eséllyel belefér a jogos érdekbe.


A munahelyi bántalmazás alapvetően rohadt ügy, nehezen lekapható és nagy társadalmi veszélyességű bűncselekményről van itt szó.

2022. márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!