Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a felmondási idő alatt fel...

Ha a felmondási idő alatt fel vagyok mentve a munkavégzés alól és a felmondás a közlés pillanatától hatályossá válok, akkor miért gond, hogy azonnal abbahagytam a munkát?

Figyelt kérdés

Felmondtak nekem. Arról tájékoztattak (még írásban is nyilván) hogy a felmondási idő egészére fel vagyok mentve a munkavégzés alól, és a felmondás a közlés pillanatától hatályossá vált.

Ezek utén vettem a „kalapom“ és hazamentem volna, de azt akarták hogy még X feladatot fejezzek be. Nem fejeztem, be, hazamentem.


De miért kellett volna befejeznem, ha idézem újra "a felmondási idő egészére fel vagyok mentve a munkavégzés alól, és a felmondás a közlés pillanatától hatályossá vált“?

Hát akkor onnantól hogy közölték hogy felmondtak, indult a felmondási idő és annak egészére felmentett vagyok.


nem így van?


2022. márc. 15. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Kamu. Neked soha nem fognak felmondani az alapítványi suliban.
2022. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
#1: 👍👍👍😂
2022. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Hát akkor onnantól hogy közölték hogy felmondtak, indult a felmondási idő és annak egészére felmentett vagyok.



nem így van?"


Nem így van. MT szabálya szerint a felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el! Tehát ha Neked március 17-én mondtak fel (akkor közölték Veled/adták át Neked írásban a felmondást), akkor március 18-án indult el a felmondási időd, ez által március 18-ától vagy a munkavégzés alól felmentve.


A felmondás a közléssel joghatást váltott ki. Ez így van. Esetedben azt, hogy a következő napon elindult a felmondási időd.

2022. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!