Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató a felmondási idő...

A munkáltató a felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekinthet de a felmondási időtől nem, ezt jól tudom?

Figyelt kérdés

Vagyis olyan van, hogy felmondok, és ő azt mondja ne menjek be többet (de a bér akkor is jár a 30 napra)


de olyan nincs hogy felmondok és ő azt mondja el lehet menni munkaviszony a mai nappal lezárva? Mert nekem jár a 30 nap fizetetten, ha munkával teliok ha nem-ezt jól tudom?


Nem próbaidő.


2022. febr. 19. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Olyan nincs, hogy felmondási idő. Én nem egyszer felmondtam munkahelyeken, ahol elméletileg voltak felmondási idők, de nem érdekelt. Nem korlátozhatnak, ha te el akarsz menni valahonnan, szabad ember vagy, azt tsszel
2022. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
*teszel, amit akarsz. A munkahely vagy munkáltató nem szabhat meg neked semmit sem!
2022. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

"Olyan nincs, hogy felmondási idő."


Mondjuk jó lenne, ha kijózanodás UTÁN írnál, vagy nem belőve.

2022. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Nem korlátozhatnak,"


És ha én, a felmondó ragaszkodom a felmondási időhöz (mert az + 1 havi bér) akkor mi van?

2022. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

#3

Lehet, hogy te élsz ilyen szarokkal, de én nem. És hozzátenném, hogy a tapasztalataim alapján írtam le a véleményem.


#4

Az a te dolgod.

2022. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
5: Eddig szerencséd volt, hogy egyszer sem pereskedett egyik munkahely sem, amit csak így otthagytál. De soha semmi előzetes garancia nincs rá, hogy ez nem fog megtörténni. Úgyhogy botorság ilyet tanácsolni bárkinek, hogy nyugodtan tegye meg, úgyse fog a munkahely semmit csinálni.
2022. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a kérdésre válaszolva: Nem, a felmondási hónap kifizetésétől nem tekinthetnek el.
2022. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lemaradt: Kivéve, ha arról van szó, hogy találtál egy másik helyet, ahol ragaszkodnak ahhoz, hogy 1 hónapnál korábban kezdj. Akkor a jelenlegi helynek természetesen nem kell kifizetnie az 1 hónapból azt az időt, amit már nem náluk dolgozol.
2022. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"emaradt: Kivéve, ha arról van szó, hogy találtál egy másik helyet, ahol ragaszkodnak ahhoz, hogy 1 hónapnál korábban kezdj. A"


A kettőnek a világon semmi köze egymáshopz, asszonypajtás 4 hónap felmondási időt kapott végig felmentve és 2 hét múlva már egy új helyen kezdett,vagyis 3,5 hónapig itt is állásban volt és ott is.


A kettőnek a világon semmi köze egymáshoz.

2022. febr. 19. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
9: És akkor 3,5 jónapig két forrásból kapott teljes munkaidős fizetést, egyforma adózással? Nem hiszem, hogy ez csak így működne.
2022. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!