Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék közvetlenebb?...

Hogyan lehetnék közvetlenebb? Szerezhetnék legalább haverokat a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom egy kis üzletben, egy plázában. Kb csak a kollégámmal szoktam beszélgetni, de vele is csak amikor váltjuk egymást. Eleinte nem zavart, hogy egész nap egyedül vagyok, de már nagyon gáznak érzem. A többi boltos csajok, srácok, biztiőrök átjárnak egymáshoz, vagy a üzlet előtt trécselnek ha nagyon pangás van. Tény hogy sosem ment a kommunikáció, de eddig gyárakban dolgoztam, ott midig volt egy két ember akivel elvoltam, persze ott is én voltam a néma különc a nagytöbbség szemében. Annyira szégyellem már magam amiért ilyen szerencsétlen vagyok. Hogy lehetne ezen változtatni? Egyszerűen nem megy idegenekkel az ismerkedés, beszélgetés. Persze a vevőt kiszolgálom, az megy, nagyjábol sablon szöveg.

Na meg, hogy már eltelt 2 év esély se lenne bárkivel is jóba lennem már.


2022. márc. 28. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Egy pangásos időszakban egyszerűen átmész a szomszéd boltba az ottani eladóhoz. Köszönsz, bemutatkozol, és annyit mondasz, hogy most nincsen senki, gondoltad, átnézel. Ezután valószínű magától is alaku majd a társalgás.


Pl. ha egy ruhaüzlet, akkor rámutatsz egy ruhára, hogy ez tetszik vagy hasonló, stb. Találj ki valamit.

2022. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de 2 év után biztos hülyének néznének, hisz látnak mindennap
2022. márc. 28. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Akkor úgy kezded, hogy már itt dolgozom egy ideje, de még soha nem néztem mit is árultok, nem is tudom, hogy miért. Talán azért, mert munkaidőben eddig nem mertem, meló után pedig ti is zártok. Szabadnapon pedig kinek van kedve a munkahelyére járni? 😂

Gondoltam átjövök szétnézni, mivel pangás van, nálatok is ez van ilyenkor?

Ha gondoljátok bármikor ugorjatok át hozzám, ha unatkoztok..,

Persze ezt párbeszédbe foglalva

2022. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:

Mondjuk a vevőkkel is gyakorolhatsz.

Nem muszáj hivatalosnak lenned velük. Sokan szeretik ha a boltos a haverjuk/havernőjük lesz. Aki nem azon egyből látni fogod, azoknál ne erőltesd, aki vevő rá azokkal meg nyugodtan gyakorolj.

Kommunikációs tréningeken van aki vállal ilyen szórólap osztást, amíg gyakorol pénzt is keres, és sokkal könnyebb elkezdeni egy beszélgetést ha van alap téma. Ami nálad adott. Bármit is árulsz...

2022. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az új szomszédokkal volt hasonló, mikor új házba költöztünk. Telt az idő, és egyre gázabbnak éreztem bemutatkozni. Egyszer kint voltak épp a kertben, nagy levegőt vettem és odamentem, hogy "Sziasztok, még nem volt alkalmunk beszélni, de ha már így egymás mellett lakunk gondoltam bemutatkozom, stbstb. Kiderült hogy jó fejek és sok közös van bennünk, áthívtuk őket, ennyi. :) Én ugyanígy mennék át, hogy "kár, hogy még nem volt alkalmatok beszélni, gondoltad bemutatkozol ha már ilyen pangás van". Ha jó fej, ezután úgy is lesz közös téma. Ha meg nem vevő rá, akkor úgysem lennétek jóban, ne erőltesd.
2022. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!