Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyennek számít a bérem?

Milyennek számít a bérem?

Figyelt kérdés
Közigazgatás-szervező szakon végeztem az NKE-n. Brutto 300 ezer (netto 199.500) forinttal vettek fel a jelenlegi munkahelyemre. Budapesten, kormányhivatalban dolgozom. Most a választás előtt béremelés volt, brutto 348000 lett a bérem (netto 231 ezer) Mivel ingázok, ebből lejön 14 ezer forint az ingázás miatt azt hozzá kell tenni. És azt is, hogy másfél éve dolgozok a munkahelyemen, és ez az első komolyabb munkahelyem egyetem óta. Előtte csak ilyen pár hetes munkahelyeim voltak. Tehàt gyakorlatilag pályakezdőként vettek fel erre a munkahelyre. Viszont egy ismerősöm mindig mondja, hogy legalább netto 300 ezret érdemelnénk meg kezdőként is egyetemi végzettséggel, meg hogy versenyszférában sokkal jobb bérek vannak. Viszont én szeretem a munkámat, de a pénzt keveslem. Elégedetlen vagyok vagy szerintetek is kevés a bérem? Milyennek látjátok ma Magyarországon a brutto 348 ezer (netto 231 ezer) forintos keresetet?

2022. márc. 29. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

En nem tartom ezt a fizetest felsofoku vegzettseggel elfogadhatonak. Plane, mivel Budapesten dolgozol.

Viszont nekem is inkabb az szamit, hogy szeressem a munkamat, kevésbé prioritas a fizetseg. A jelenlegi arakkal, es a munkaddal aranyos fizut en is olyan 290-320 kozott latom (nettoban).

2022. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Tanárok 20 év után se keresnek nettó 200 -at. Ilyen értelemben sok.

Államigazgatásban a bértábla az gyatra. Sok helyen kiegészítő helyi pótlékokkal igyekeznek felfelé tolni.

Azonban van ahol csak minimál bért adnak így is.


Nem csak felső fokú végzettséggel kevés ez hanem minden szempontból az. Valamivel többet kapsz mint a medián nettó. Dolgozó emberek fele vagy kicsit több mint fele ennyit se kap.


Államigazgatásban, nem igazán vannak piaci sem magas bérek... Az a magán szektorban érhető el csak.


300 Elfogadhatóbb lenne valóban.

Arra figyelj hogy ha a KSH inflációs adatai alatti vagy azzal megegyező emelést kapsz az jó eséllyel életszínvonal csökkenést jelent.


Értem hogy szereted, de nézelődj más felé...

Van munkád úgy hogy nyugodtan tudsz fülelni mi merre hol.

Nem kell kapkodni és nincs kényszer sem.

Magán szférában nézelődj.

2022. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos kevés a béred. A diploma az egódnak biztos fontos, de szakmával - az egóm anno nekem is nagy volt, így szintén diplomás volnék - be kell látni, kb. 2-3x többet kaphat az ember...


Bp.-en kifejezetten kevés ez a fizetés, ha el akarsz indulni az életben valsz. - később rá fogsz jönni - váltásra fogsz kényszerülni.


Legkésőbb akkor, amikor még mindig BKV-val jársz, a h*lyegyerek Pistike, aki viszont végigbukdácsolta az egész középsikolát, majd elment szakmunkásképzőbe jólmenő vállalkozóként szembeköszön Veled.


Ez van. Gondold át mit szeretnél és jó-e ez így Neked.

Ugyanezt üzenném a tanároknak is.

2022. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lesz minden szakmunkásbol jól menő vállalkozó sőt a többség ugyanúgy bukdácsol itthon. Na meg ha az építőipar bajba kerül, ami előfordulhat, akkor nincs munka. Akinek diplomája van szerintem jobban járt, könnyebben képzi magát át vagy tovább. Amit most kezdetnek kapsz az kevés, de gondolom megszakadni sem kell, ha vannak ambicióid akkor később biztos emelkedni fog a fizetésed, csak lehet hogy egy másik munkahelyen.
2022. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem tartom jó bérnek. Ugyanakkor lehetséges, hogy megvárnám, mi kerekedik ki úgymond ebből. Emlékszem, engem is nagyon rossz bérrel vettek fel az első munkahelyemre, aztán az azt követő 2 évben hatalmasat ugrott a fizetésem (majdnem triplájára). Nem ismerem a szektort, amiben dolgozol, így nem tudom, mennyire végleges ez az összeg a pályád későbbi időszakában is.
2022. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Kevés. Nagyon kevés. Főleg Budapesten. Kezdő bér diplomásként BPn: legalább 400 nettónak kéne lennie
2022. márc. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen kevésnek gondolom.

Természetesen vannak más fontos szempontok is - én is olyan helyen dolgozom, ahol valamivel kevesebbet kapok a végzettségemmel potenciálisan elérhetőnél, mert ez érdekel, meg szeretem, és emiatt nem tervezek egyelőre váltani- de van egy szint, ami alá szerintem nem érdemes menni tartósan. Mert az nagyon fontos dolog, hogy szeretem és hasznosnak tartom a munkámat, meg nem gyomorgörccsel megyek be nap mint nap, de ha cserébe hó végén azt kellene nézegetni, mit egyek, az már nem lenne oké. Márpedig ennyiből Budapesten elég csücskösen lehet kijönni. Én sem mondanék fel a helyedben lendületből, de biztosan elkezdenék jobb lehetőség után nézni, interjúkra járni.

2022. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz Budapesten ennyi pénz a lakhatásra se elég.
2022. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát az én cégemben igyekszem megfizetni a dolgozókat. Az egyik Kulcs ember középfokúbvegzettseggel keres nettó 360+20 ezer cafeteria, ingyenes lakhatás (vidéki nagyváros, csak rezsit fizet). Szerintem ez a minimum.
2022. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!