Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 4-23h-ig történő ügyeleti...

4-23h-ig történő ügyeleti munkára mennyi a reális napibér? Csak ott kell lenni

Figyelt kérdés
2022. márc. 31. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy MILYEN ügyeleti munkáról van szó.

Ettől függ a reális bér.

A "csak ott kell lenni"-t meg gondold át, mert ha a te ügyeleted alatt történik esemény, (még ha havonta csak egy is) azt neked kell megoldanod.

2022. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"A "csak ott kell lenni"-t meg gondold át"


NIncs rajta mit átgondolni, nem kell nekem semmit megoldani, a cég kiadja az épületét és a bérlő ragaszkodik egy "helyi" emberhez, akinek kb a nyitás és zárás a dolga.

Semmi egyéb nem adódhat.

Mindenre van nekik ember.

én csak a kulcsos vagyok.

2022. márc. 31. 13:09
 3/12 A kérdező kommentje:
gondolom 8-10.000 a reális.
2022. márc. 31. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a nyitás és a zárás a dolgod és még helyi is vagy, akkor miért nem elegendő csak nyitásra és zárásra odamenni?

Na mindegy.

Hasonló munkakört neveznek felénk portásnak és biztos forrásból tudom, hogy 700Ft/órában dolgoznak.

2022. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Ha csak a nyitás és a zárás a dolgod és még helyi is vagy, akkor miért nem elegendő csak nyitásra és zárásra odamenni?"


nem, nem elég. ott kell lenni végig.


"Hasonló munkakört neveznek felénk portásnak és biztos forrásból tudom, hogy 700Ft/órában dolgoznak."


És azt mégis hogy mikor a minimálbér vetített órabére


2022 minimálbér órabér: bruttó 1.150 Ft/óra


ami 765 ft/ó nettóban


vagyis 4-23h-ig, csak a minimállal számolva is 19x 765 = 14.535 a fizetendő.

de mivel ez vasárnap lenne, és a munkarendem H-P szól, így jön rá a 100% pótlék.

És mivel erősen a délutánba sőt estébe nyúlik, így jön rá az 50%-os időalapú pótlék is a 18-23h időszakra.


vagyis a 14E ft eleve duplázandó, sőt a 18h utáni részre 150%-os pótlékozás fizetendő az alap órabéren túl.


Stimmel?

2022. márc. 31. 13:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor bonyolódjunk bele mélyebben!

Eleve amiről én beszéltem, biztonsági őr igazolvánnyal végezhető munka, a neve portaszolgálat.

Akiről én tudok (100%-os biztonsággal) az 24/48-ban végzi, mindenféle "vasárnapi pótlékok" nélkül, a lényeg a hó végére kijövő munkaórák száma.

Légy nyugodt, te sem fogsz többet kapni (van ahol ugyanez 600Ft/óra)

Mert meg lesz oldva a szerződésed beugrónak, 4 vagy 6 órásnak, vagy fene tudja mik vannak még.

De nem vagyok ellendrukkered, csak a kérdésedre válaszoltam.

Legyen szerencséd!

2022. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Légy nyugodt, te sem fogsz többet kapni (van ahol ugyanez 600Ft/óra)"


Nos, te meg azt hagytad ki a számításból hogy nem kenyérre kell. Én mondok majd egy összeget mennyiért vállalom, megadja jó, nem adja meg, ő dolga, akkor majd keres embert aki vállalja.


"Eleve amiről én beszéltem, biztonsági őr igazolvánnyal végezhető munka, a neve portaszolgálat."


Akkor meg még nagyobb ordító kamu az egész, mert ha deklarált végzettséghez kötött, akkor nem is a minimálbér, hanem a GBM-es órabér a mérvadó, ami ugyebár


Órabér garantált bérminimum bruttó összege 1495-Ft, nettó összege 995-Ft.


ugyebár...

[link]

2022. márc. 31. 13:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 20-ért találsz embert rá.
2022. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nem hagytam ki semmit a számításból, mert a munkáltatódat qrvára nem érdekli, hogy kenyérre, a gyereked gyógyszerére, vagy a Porschéd gumicseréjére kell ez az összeg.

Szerintem neked ezen a területen ez lenne az első munkahelyed és láthatóan gőzöd nincs róla, hogy mennek a dolgok.

Kérdeztél, a gyakorlati ismereteim alapján válaszoltam, vitatkozni nem fogok.

Vezesd elő a munkabérigényed - így levezetve, ahogy itt is tetted - aztán majd ne csodálkozz, ha vissza sem szólnak, ...de szerencsére neked nem kenyérre kell!:)

2022. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rugózhatsz azon hogy szerinted mennyi lesz a "reális" órabéred, de a helyzet az, hogy senki nem fog 6-700 forintnál többet fizetni egy mezei portásnak. És még ezt az órabért is kb mintha a fogukat húznák :) Amúgy szerintem ez teljesen reális, egy portásnak nincs semmi hozzáadott értéke. Ha meg tudnának tanítani egy majmot arra hogy nyissa, illetve zárja az ajtókat, akkor majmokat foglalkoztatnának, 2 kiló banánért
2022. ápr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!