Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy korábbi munkahelyen...

Egy korábbi munkahelyen "bántalmaztam" egy másik embert. Álláskeresés esetén mit mondjak erről a szituációról?

Figyelt kérdés
Nem kérek elítélést. A köznyelvben a fenti változat terjedt el. A valóság más.

2022. ápr. 11. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Előre leszögezném: az alábbi szerintem azért történhetett, mert viszonylag zárt közösség volt. Régen dolgoztam egy munkahelyen, valakinek beérkezett oda az önéletrajza az álláspályázatra. A pletyka-orientált primitív főnök - ki tudja honnan - rögtön begyűjtött valami ostoba pletykát az illetőről és elkezdte hogy "hahaha olyan ember jelentkezett ide, aki olyat csinált, hogy..." stb.

Állásinterju: az illető megérkezett és az első kérdések közt nekiszegezték a pletykából származó információt, hogy "és azzal mi a helyzet". Közölte, hogy szakmai témákról, meg az állásról nagyon szívesen beszélget, ezért jött az állásinterjura, de ha csak ilyen légbőlkapott, "ki mit hallott" ki tudja honnan származó pletyka lesz a téma, akkor azonnal elmegy, elköszön.

2022. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Shaddark ***** válasza:
100%

#11

Gondolom nem is kapta meg az állást...

Okosan csinálta az illető, de sajnos ezt nem minden környéken lehet megtenni.

Plusz ha valaki szereti a korlátolt, ostoba főnököket mert jól tudja manipulálni őket, (nem mindenki szeret dolgozni) annak egy áldás egy ilyen :)

2022. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
#11. vagyok. De, megkapta.
2022. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne említsd meg az állásinterjún. Ha mégis rákérdeznek, hogy miért nem dolgozol már az előző cégnél, azt megemlítheted, hogy személyes ellentétek miatt mondtak neked fel... ha erősködnek, akkor lehet említeni, hogy igaztalanul bántalmazással vádoltak, és akkor meg lehet mondani, hogy kihallgatás történt, bizonyítani nem tudták, de a cég mégis úgy döntött, hogy megválnak tőled.
2022. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!