Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A taxikban levő rádió az csak...

A taxikban levő rádió az csak a taxis és a diszpécser közötti kommunikációt szolgálja vagy a taxisok egymás között is kommunikálnak rajta?

Figyelt kérdés

Mentem a pályaudvarra és hallottam, hogy folyton szól a rádió a taxiban, de igazából csak a taxisok és a diszpécser között ment a beszélgetés.


Ha például bemondja az egyik taxis, hogy az xy utca 1-et nem találja és a másik taxis pont tudja, hogy az hol van, beleszólhat a beszélgetésbe vagy tilos?


Ha esetleg tilos és a taxisok egymás között nem beszélgethetnek, akkor miért szól minden taxiban ez a csatorna?

Úgy értem, hogy ha ilyeneket bemondanak, hogy az utas nincs ott vagy nem találják az xy utcát vagy egyebek, az miért tartozik a többi taxisra? Akkor miért nem csak a diszpécser és a bajban levő taxis között szól a csatorna?


Engem mint utas, nem zavart, de a taxisokat nem zavarja az, hogy ezt hallgatja a műszak alatt?


2022. ápr. 12. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A taxisok szoktak kommunikálni egymással is a rádión, de az egyre korszerűbb digitális kütyükkel a zsebben/ablakon egyre inkább szorulnak háttérbe a klasszikus megoldások. Nem tudom, inkább úgy gondolom, hogy vannak olyan idősávok is, amikor kifejezetten jó is, hogy nem terhelik felesleges karattyolással a rádiócsatornát, - ez nyilván letisztult már minden taxis társaságnál, hogy mikorra esik.
2022. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a diszpécser bemond egy címet, azt mindenkinek hallania kell. Aki a közelben van, az válaszol, gondolom ezt a többiek is hallják.

Ha bajba kerül valaki (mondjuk megtámadták) és segítséget kér, gondolom azt is jó ha mindenki hallja.

Ha nem talál egy címet (volt velem ilyen), akkor is kérhet másoktól segítséget. Ilyen "broadcast" rádiózásuk volt régebben, gondolom ma is.

2022. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!