Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Értelmezhető a „tisztességes...

Értelmezhető a „tisztességes és elvárható“ béremelés fogalma? Mit jelent ez voltaképp mert nekem fogalmam sincs

Figyelt kérdés

HR tanácsadó mondja (TV) hogy ilyen mertékű áremelkedés és infláció mellett minden munkahelyen alap dolog „ a tisztességes és elvárható“ béremelést megadni.


Ez mint jelent valaki elmagyarázná nekem?

Mi az hogy elvárható? Mit várhatok én el egy munkahelyen? semmit. Ill. akármit elvárhatok, toronyórát lánccal is, na de mit kapok? A semmit.

Az meg hogy tisztességes béremelés, az mi? Arra gondol netán hogy egy tisztességes emelésnek minimum az inflációt kéne fedeznie (és az még nem is emelés, csak egy helyben topogás..) és ami ez alatt van az tisztességtelen?

Szóval vannak tisztességtelen cégek, amelyek alig/semmit se emelnek?

És ezzel a megállapítással mire megyünk? Az én cégem semmit se emel. Akkor az még az elvárhatót se adja meg. És ezzel hova jutunk? Sehova.

el lehet menni akinek nem tetszik vagyis sehova se jutunk.


Akkor mi értelme az ilyen megállapításoknak?


2022. ápr. 21. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem: csicska vagy és sajnos balek is.



A munkavállaló és a munkaadó kapcsolata egy üzleti kapcsolat, ahol a felek üzletet kötnek egymással. Magyarul amíg a másik által nyújtottak megfelelnek, addig marad fenn a kapcsolat, ebből adódóan mindkét fél igényeket támaszthat a másik felé. Ennek egy része teljesen egyéni, más részét meg jogszabály szabályozza.


Láttalak már parádézni egy másik kérdés alatt is emiatt, továbbra sincs igazad.


A munkavállaló elvárásokat támaszthat az általa nyújtott szolgáltatásért cserébe. Ez elsődlegesen valamilyen anyagi kompenzáció, de például elvárhatja, hogy a munkájához megfelelő körülményeket teremtsen a munkaadó (például munkaeszközt). Elvárhatja azt is, hogy a fizetése ne csökkenjen (márpedig ha nem követi az inflációt sem, akkor csökken, függetlenül attól, hogy az összeg ugyanannyi. Mert az értéke nem.)


Ha nem felelnek meg a feltételek bármelyik félnek, felmondhatja a szerződést, amit megkötöttek. Erről szól az üzlet. A munkaadó tképp munkaerőt vásárol, a munkavállaló meg szolgáltatást nyújt cserébe. Ezt kellene felfogni.

2022. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért ilyen szaros nyelvű hányadék rabszolga nép a magyar.


Eszem ágában nem lenne olyan helyen dolgozni, ahol nem tudok megbeszélni dolgokat a főnökömmel, mert odavágja, hogy el lehet menni. Az én szavam is kell ahhoz, hogy folytassuk a közös munkát basszameg. Ha valaki ilyet mond, húzni kell a picsába. Kevesebbért is mondtam már fel.

2022. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Elvárhatja azt is, hogy a fizetése ne csökkenjen "


Na de ÉPP ez az hogy elvárni akármit elvárhatok, kacsalábon forgó palotát is de MIT KAPOK? Egyet a szemem alá. Megmutatják hol a kilincs a kijárati ajtón. Azért így csöppet nehéz alkudni nem?

2022. ápr. 21. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!