Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnap kezdtem egy új munkahel...

Tegnap kezdtem egy új munkahelyen.Amikor voltam gyárlátogatáson minden szép és jó volt.2 műszak viszonylag jó fizetés tiszta munkahely.Tegnap olyan helyre raktak be ahol 3 műszak van nagyon koszos munkára.Nem adnak munka ruhát se.Többi lenn?

Figyelt kérdés

Nem adnak se munka ruhát szekrényt se adnak ahová a cuccaim be tudom rakni.Cipöt adtak de semmi mást.

Műszak végén jó lenne legalább lezuhanyozni.de azt se lehet.


2022. ápr. 22. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a többi lenn.


Viccet félretéve, felmondás.

2022. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészen értem az egészet. Két műszak, meg három műszak...

Nem kötöttetek szerződést? Mi van benne?!

Hol dolgozol, hány műszakban, milyen munkakörben...


Én szólnék, hogy nem erről volt szó, és vagy az lesz, vagy most felmondasz, és ha nem csapnak a homlokukra, hogy ja bocs, ők nem tudták, holnaptól ott leszel, akkor rögtön mennék a hr-eshez, hogy kérem a papírjaimat.


Tanulság, hogy a szerződés mindig legyen alapos, olvasd el, hogy mi van benne, értelmezd, aztán írd alá, ha elfogadod. Tudod, a szerződés aláírása nem csak formaiság.

2022. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy feltolnám a munkafelügyeleten a céget

[link]

2022. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a furcsa szerzödést sem kaptam még. Kölcsönző cégnél vagyok tegnap 13:45 körül jött ki az ottani hr-s kezünkbe nyomott pár papírt írjuk alá pár perc múlva jött a munkás busz csak annyi időnk volt írjuk alá és mentünk a buszhoz. Mi nem kaptunk papírt semmit. Azt se tudtuk mit írtunk alá.


Arra jutottam munkás busszal ma b3megyek a céghez leadom a csipogtato kártyát könnyes búcsút veszünk egymástól és haza jövök ahogy tudok

2022. ápr. 22. 11:45
 5/7 A kérdező kommentje:

Üzem orvosnál amikor voltam kB 2 percet voltam benn.

Annyi volt hogy hívják mikor született?

Akar dolgozni?

Akkor alkalmas itt a papir viszont látásra

2022. ápr. 22. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Mi a munka, mit kell csinálni?
2022. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Na akkor tanuld meg, hogy ilyen nincs.

1. Szerződést mindig el kell olvasni első betűtől az utolsóig, és értelmezni kell azt. Nyugodtan lehet lassan olvasni.

2. Szerződést mindig két példányban kell, hogy kapjuk: két példányt kell aláírni mindkét fél részéről eredetiben, tehát nem maaaaajd kapsz egy fénymásolatot, vagy ilyesmi, hanem rögtön kettőt írsz alá, és az egyiket megtartod. Ha nem így van, akkor máris sumák van, mert nincs szerződés a kezedben, így nem tudod igazolni, hogy te mire szerződtél. Azt is simán le tudják tagadni, hogy szerződést kötöttetek egyáltalán.


Megoldás az lenne ebben a szerencsétlen helyzetben, ha a "balektársaiddal" elérhetőséget cserélnétek, és feljelentést tennétek mindenképpen, és kérnéd a szerződés másolatot, ill. egyben a kilépőt is, hiszen kilépőt csak akkor kaphatsz, ha beléptél. Különben azt mondják, hogy nem is dolgoztál, így egy napot sem fizetnének ki, pedig amennyit voltál bent, azért jár.


Az üzemorvos hogy hívják, mikor született-ből kb. megtudja a számítógépen az összes eddigi betegséged, ahogy bármelyik másik doki, ha ezt nem tiltod le az ügyfélkapun, így nagy vizsgálódásra nem is kell számítani.


Tehát ha mész dolgozni, két megegyező munkaszerződést kell kapnod lebélyegezve, aláírva, amit neked el kell olvasni, és mindkettőt alá kell írni, az egyiket megtartod.


Aztán kell kapnod egy munkaköri leírást is, ami tartalmaz olyan adatokat, hogy ki a főnök, mi a meló pontosan stb. Erre rá kell kérdezni a hr-esnél, ha nem kapsz.


Mondjuk, a munkaerőkölcsönzőnél egy kicsit enyhébb a szabály, de ott is kell kapnod szerződést.


A TB könyvedben, stb. ennek az egy napnak is benne kell lennie.

2022. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!