Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az én esetem a lassan megfőtt...

Az én esetem a lassan megfőtt béka esete a munkahelyen? Mindenkit kirúgtak a munkahelyen szépen lassan, de én győzködtem magam hogy engem úgyse.... aztán persze az én napom is eljött

Figyelt kérdés

Új főnök jött aki azonnal elkezdett kötözködni a régi embererekkel.

Majd szépen egyesével elkezdődtek a kirúgások is.Én az egészet láttam hallottam de győzködtem magam hogy hát engem úgyse rúg ki.

Azért szépen fogytak a régiek egyik a másik után repült.

De már 1 év is eltelt és én még mindig itt voltam, régi már nem is nagyon volt, csak én.

És megnyugodtam hogy na én csak megúsztam.

Aztán egyik nap behívtak az irodába. Engem is.


Szóval az én esetem a lassan megfőtt béka esete? Szépen lassan melegítjük a vizet és a béka nem ugrik ki, mert hát még nem elég meleg még nem elég meleg még nem elég... aztán egyszer csak azt veszi észre a béka, hogy a víz forró, ő megfőtt és vége mindennek.


2022. máj. 1. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan.
2022. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább közelebb áll kifejezésben a struccpolitikához, ahogy győzködted magad hogy veled ez nem fog megtörténni, és próbáltad ignorálni a valóságot, hogy végül téged is ugyanúgy elér a kirúgás.

A lassan megfőtt béka esetét inkább ahoz hasonlítanám, ha pl jön egy új vezetőség és minden héten csak egy kicsit nehezítenek a munkakörülményeken, egyre többet várnak el ugyanannyi idő alatt, és 1-1 apró változásnál még nem lázadnak vagy mondanak fel az emberek. Hanem szép lassan sunyiban változik az egykori jó hely kizsigerelős túlhajszolt munkahellyé, pár hónap alatt szakaszosan és kevésbé feltűnően.

2022. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2022. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak most néztek körbe az irodába, hogy mindent kitakarítottak-e és akkor látták hogy, "jé még ott a Józsi, gyorsan b.sszuk ki őt is". Mondjuk te pedig ahelyett hogy homokba dugott fejjel próbálsz sunyulni, kereshettél volna valami másik melót, hisz sejthetted hogy előbb utóbb ez lesz a vége
2022. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Nincs kivel beszélgetned?Miért teszel ki ilyen ömlengést kérdésnek álcázva,ha azt mondjuk hogy igen akkor jobb lesz?Mert egyértelmű a válasz és ezt te is tudod.


A válasz igen,a te eseted az mielőtt azt mondaná valaki hogy nem válaszoltam...

2022. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott hibás volt a hozzááláásod, hogy már minden régi kollégádat kirúgták körülötted de te még mindig elhitted, hogy veled ilyen nem történhet. Ez kicsit olyan, mint amikor valaki láncdohányos, és már az összes szintén láncdohányos ismerőse valamilyen tüdőbetegségben szenved, de ő még mindig ugyanannyi cigit szív, mert mindenkinél különbnek érzi magát, és elhiszi, hogy neki soha semmi baja nem lesz. Neked már az első kirúgások után melegen kellett volna tartani a pitét, és nézelődni más álláslehetőségek után. Vagy legalábbis nyitott szemmel járni, és minden apró jelet elcsípni, hogy vajon mennyi időd lehet neked még itt. És akkor nem ért volna ennyire leforrázásént (a régi kollégáiddal történtek ellenére is) hogy végül te is erre a sorsra jutottál.
2022. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megkèrdezhetem, hogy miért rúgtak ki ennyi embert, köztük téged is?
2022. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

teljesen természetes hogy az új főnök az összes régit kisöpri. nálunk is (államig) jött egy új ostályvezető, és 1-2 hónap múlva ott ember nem maradt

mindenkinek lapát és jöttek az újak.

Hozta a sleppjét. ez van.

és amikor majd az ő széke is borul (mert borulni fog, ahogy változik a széljárás) az öszes általa most felvett újat is kib>>>>ák a pic>>>>ába.

2022. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak az esete, h volt 1 extra éved a melóban, amit be tudsz írni az önéletrajzodba. Na meg persze 12 havi fizuval lett vaskosabb a pénztárcád. Mi a bajod?
2022. máj. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
#9: Bár nem én vagyok a kérdező, és elnézést, hogy helyette válaszolok, de gondolom az a baja, hogy szerette a munkáját. Őt tovább megtartották, mint a régi kollégáit, és elhitte, hogy stabilan ott fog maradni. Most pedig, hogy mégis elküldték, csalódott. Nem jó hozzáállás, mert nem szabad ennyire érzelmileg belelovalni magad a munkahelybe, de ez van ebből is tanulni kell.
2022. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!