Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel lehet mondani, ha egyszerű...

Fel lehet mondani, ha egyszerűen nincs kedvem tovább dolgozni? Milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés

Egy közvetlen, de inkább felszínes (eljátsszuk a jó kapcsolatot és jópofizást, hogy meglegyen az összhang) munkakörben vagyok.

Szakmailag nagyon le vagyok maradva a többiektől, sokszor ők dolgoznak helyettem, nem kaptam még kritikát és nem is veszik észre, hogy alibizek és nem odavaló vagyok.


Viszont tudom, hogy ez örökké nem mehet és mindennap azt érzem, hogy az idegrendszerem miatt fel kellene mondani, mert nem bírom tovább. Elég sok megtakarításom van így megtehetném, hogy otthon pihenjek akár 1 évet és amúgy is marhára nincs kedvem jelenleg dolgozni.


Viszont nem tudom így hogy lehetne egyik napról a másikra felmondani? Mit mondjak és mi ennek a folyamata? Elképzelhető, hogy a felmondási idő alatt pokol várna rám?

Nyilván békében szeretnék távozni, megfelelő indokkal, mert a pszichém nem bírná, ha össztűz zúdulna rám.



2022. máj. 1. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy? Legelső munkahelyed?


A google-ban még biankó felmondólevél mintákat is találsz.


Felmondasz, és kivárod / ledolgozod a felmondási időt.

Aztán meg elkezdhetsz aggódni hgoy miből fogsz megélni...

2022. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Persze, lehet.

De azt tudod, hogy munkát találni nem egyszerű, főleg ha valahova az utcáról akarsz munkanélküliként beesni. Könnyebb átmenni egyik helyről a másikra.

2022. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Maga a felmondás egyszerű folyamat. Irasban odaadod az illetékesnek. Nem is kell bő lére ereszteni, de vannak sablonok is.

Aztan letoltod a felmondasi időt és az utolsó munkanapodon leszerelsz.


Aztan meg keresel masik munkát.

Praktikusabb úgy intézni, hogy már van másik helyed, de ha pihennel is egy kicsit akkor se kell honapokig otthon lenned.

Meg arra is figyelj, hogy a tb-d is megszunik, ha nem fizetik utánad és akkor neked kell azt is pl.

2022. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül neki kell fizetni a tb-t, attól függ mióta dolgozik ott és az alapján x ideig még van tb-je, illetve ha utána elmegy munkanélkülire, akkor is fizetik helyette.
2022. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Általában 1 hó a felmondási idő. Ha hat hó volt a próbaidő (közalk.), akkor esetleg kettő.

Elviselhetetlen, azért nem akarsz maradni? Nem bírnád ki a 30 nap felmondási időt? Ha érzékeny a lelked, érdemes mérlegelni. Ha nem bírnád az össztüzet, érzelmi zsarolást, bűntudatkeltést (ami persze róluk szól), érdemes mégis maradni, mert ha nem vagy hajlandó maradni, ez hozhat elő rossz érzésű utolsó napokat, órákat.

Opció még, hogy kifejezed az azonnali vagy nagyon gyors távozási szándékod, amit normális emberek módjára meg lehet beszélni, úgymond "elengednek". Van ilyen is, szerintem gyakori, főleg ha eddig jó volt az együttműködés. A szavaidból azt veszem ki, az volt.

Többeknek írtam már hasonló kérdésekre, illetve visszakérdeztem: mi a legrosszabb szerinted, ami történhet, ha azonnal távozol? Munkajogi szempontok alapján utánanéztél? Köteles vagy tv szerint a harminc nap felmondási időt letölteni, én úgy tudom. Ha nem teszed, mi a következmény? Golyó általi halál biztos nem szerencsére. Szerintem legrosszabb esetben a nyakadba akasztanak egy munkaügyi pert, ami nyilván érzelmileg és anyagileg megterhelő lenne. Sose hallottam még ilyenről.

Mindezek alapján neked kell tudni, mi mit ér meg neked.

2022. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 3 hónap a felmondási időm xD Amúgy mi történne, semmi. Ha ennyire nem megy, akkor vagy látják ezt a többiek is, és el fognak engedni, vagy megkérdezik hogy miért nem próbálsz meg felzárkózni, amiben esetleg támogatnának is. Ha úgy érzed nem neked való a mostani munkád, akkor menj, mert ha az egészséged rámegy az rosszabb lesz
2022. máj. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem dolgoztam meg olyan helyen, ahol szandekosan szivatni kezdtek barkit, mert felmondott. Pedig nem elit irodakban dolgozom, csupa ertelmisegi, intelligens ember kozott, van jopar kevesbe tanult ember a kornyezetemben, de altalaban ket verzio van, ha joban vannak valakivel es az mond fel, azt sajnaljak es maximum poenbol szivatjak, ha valaki akivel nincsenek joban, azt leszarjak.
2022. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1: Nem a legelső, de kényszerből tanultam eddig a szakterületemen (keresett) és most rájöttem, hogy nem szeretem, kiégtem, hülye vagyok hozzá, frusztrál és nincs motivációm. Egy másik szakmát tanulnék helyette és nem akarom tovább húzni a munkával a hónapjaimat/éveimet.


Ha már itt tartunk, megkérdezném: van olyan felnőttképzés, ami fizeti utánam a tb-t amíg szakmát tanulok? (31 vagyok)

Vagy ezt azonnal felejtsem is el?

2022. máj. 1. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha tudod, hogy pályát akarsz váltani, azt jobb hamarabb, mint később.
2022. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!