Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvodapedagós helyett dajkaként...

Óvodapedagós helyett dajkaként dolgozni?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozom óvónőkét. Nagyon nehéznek érzem ezt a munkát. Leginkább a magas létszám jelenti a problémámat. 24-en vagyunk és általában mindig teltház van. Tudom, hogy hasonlóan magas, magasabb létszámú óvodák vannak, de számomra ez egy nehézség. 15 fővel tudnám elképzelni az ideális csoportot.

Nehéz számomra az, hogy például nem tudok normális ének foglalkozást tartani. A gyerekek mindig megunják, játszani szeretnének. Úgy érzem bennem van a hiba. Nagyon lelkes vagyok, eszközöket viszek hozzá, próbálom dinamikusan vezényelni. Még is mindig az az első kérdés miután harmadjàra eljátszottuk a körjátékot, hogy lehet màr menni játszani, amiket nagycsoportosoktól is kapok.

Nehéz számomra, hogy a fejlesztés, a gyerekekkel való törődés, gondozás helyett elsősorban a nevelés van túlsúlyban.

A gyerekeket mindennap próbálom nevelni, mert nagyon dacosak, akaratosak, önzők sokan. Egyből hirtelen haragúak egymás között, ha nem az van, amit ők akarnak felemelik a hangjukat, csúnyán néznek.

Törekszem az érzelmeikre hatni és mindennap jó irányba terelni őket, de nagyon fàrasztó.

Vannak foglalkozások azért, amiket maximálisan hálistennek véghez tudok vinni. Ilyen a környezet, a rajz, a mese, a vizuális. Ezekkel nincsen gond. Még a mozgás szokott nehézséget okozni, mert nagyon sokat vagyok egyedül a gyerekekkel és kellene a dajka néni segítsége, de ilyenkor ő szinte egyáltalán nincs bent.

Azon gondolkodom mi lenne a megoldás. Szeretnék továbbra is gyermekekkel foglalkozni. A dajka néni munkája azért tetszik, mert ugyan ő is próbálja jó irányba terelni őket, a folyamatos konfliktus és nevelés, fegyelmezés mind rám hárul. Nem vagyok az a kiabálós típus, de törekszem erélyesen, hatàeozottan fellépni, mellette nagyon szeretetteljes vagyok.

Gondolkodom, hiszen csak elvégeztem ezt a 3 évet és nem szeretném kidobni a kukába az elszenvedett időt.

Esetleg adjak időt magamnak? Lehet jobb itt? Vagy máshol egy másik csoportban? Esetleg inkább dajka néniként?


Szeretném őszintén megkérdezni járt -e valaki hasonló cipőben.


A gyerekek összességében nagyon szeretnek engem és azért ha megkérem őket teljesítik mindig a kéréseimet, olykor nagy duzzogva.



2022. máj. 4. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Te aztán nagyon belehúztál a karrier építésbe.

Ebből tervezel lakást vagy házat venni vagy ez amolyan keresetkiegészítő munka a főállásod mellett?

2022. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet rossz kategóriába írtam, elnézést miatta.

Ez a főállásom, nincs más.

2022. máj. 4. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, azért elméleti tudásod van, csak elvégezted valahogy azt a főiskolát. Több, mint 30 évig tanítottam, így tapasztalatból mondom, a gyakorlat teljesen más. Próbáld érdekesebbé tenni a foglalkozásokat. Anno én rengeteg játékos feladatot adtam a gyerekeknek, sok feladattípust szinte "számonkértek" rajtam, ez vagy az nem lesz-e ma? Az énekhez használj hangszereket, (ritmushangszereket készíthettek pl. technika foglalkozáson), erre akár két fadarab is alkalmas lehet. Vagy konzervdobozt dobnak, stb. Hidd el, mindjárt nagyobb kedvvel vesznek részt a foglalkozásokon. A fegyelmezés lényege a következetesség. A szabályokat meghozod, és minden esetben betartatod. Sokat dicsérni, keveset büntetni!

A dajka nénik feladatköre teljesen más, ezt te is tudod, gondolom. Ő öltöztet, takarít, etet, segíti az óvónő munkáját. Bocsánat a megfogalmazásért, de valamilyen szinten visszalépésnek tartom. Egy pár hónapos gyorstalpalóval általános iskolai végzettséggel is lehet valaki dajka. Ha már ennyit tanultál, maradj inkább a pályán. Bár írod, te inkább gondoskodni szeretnél a gyerekekről, azt tudnod kellett már a főiskola előtt, hogy az óvoda oktatási-nevelési intézmény.

2022. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
magánovira gondoltál már? ott 5-20 fős egy csoport
2022. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg más a gyakorlat. Idén végeztem a főiskolán, de már fél éve a helyi óvodában dolgozom (kiscsoport - 24 fő)

Számos szaktársam tervezi elvégezni a ped.asszisztest vagy a dajka képzést, amit őszintén meg is értek...

(Egyáltalán nem tartom visszalépésnek!)

2022. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!