Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is én voltam...

Szerintetek is én voltam ennyire igazságtalan a takarítónőmmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Új takarítónőm van egy fél éve, heti 2 alkalommal jár, 3-4 órát tölt nálam.

A munkája nem tökéletes, de nagyjából jó, 3 kinti - benti kutya mellett nagy segítség.

A gond ott kezdődik, hogy van egy ovis korú kisfia. Másodjára fordult elő, hogy lebetegedett a kisfiú (láz, hányás stb) és ilyenkor elhozta magával hozzánk 3-4 alkalmon át amikor takarít. Ennek már alapból nem nagyon örültem, néha otthon van a lányom is vagy én is egy darabig amikor jön, nem szeretném ha végigfertőzné a családot. A másik az, hogy amikor elhozza a gyereket, nem először kaptuk rajta, hogy a gyerek rohangál a házban, cipővel mászik az ágyra, bútorokra, és szekálja a kutyákat megállás nélkül.

Amikor ez többedjére fordult elő, leültem beszélni a takarítónővel, megkértem, hogy ne hozza ide a kisfiút. Mondtam neki hogy ha beteg a gyerek, nyugodtan maradjon otthon vele, ha szüksége van rá kifizetem azokat a napokat is és majd később ledolgozza.

Erre teljesen felháborodott, hogy nekem mi bajom az ő gyerekével, hogy mondhatok neki ilyet stb akkor ő inkább fel is mond..

Én tényleg igyekeztem szépen szólni neki, vagy szerintetek is igazságtalan voltam? Tudom nem olyan nagy dolog csak most ezen kattogok



2022. máj. 5. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, en is ezt tettem volna.

Mondjon csak fel.

2022. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha a kölke cipővel mászkálna fel az ágyamra, még le is vonnám a béréből az új ágynemű árát.
2022. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjon. Alapvető az elvárásod, hogy ne hozzon beteg gyereket, még toleráns is voltál, hogy egy darabig hagytad, és csak akkor szóltál, amikor kiderült, hogy még kárt is okoz.
2022. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtök közül te kezelted normálisan ezt a helyzetet.
2022. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az ágyamba csak fürdés után, tisztán megyek, ha meglátnám, hogy cipővel ugrál rajza valaki….inkább le sem írom.
2022. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondtam volna.
2022. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosan tetted,mégis mi az hogy beteg a gyerek erre direkt elhordja másokhoz hogy mindenkit összefertőzzön? -_-

A gyerek problémára még azt mondanám hogy jólvan,tudjuk milyenek de ezt nem szabadna hagynia hogy randalírozzon másokn.Keress másik takarítót mert ez egy beképzelt marha

2022. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Jaj de jó kamu kérdés. :)

Persze, a takarítónő kölyke összekoszol mindent, és még az anyjának áll feljebb. :)

Tetszik, határozottan tetszik.


Hihetőség: 10/3

Sztoriérték: 10/7

Provokáció-faktor: 10/3

Eredetiség: 10/10

2022. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Én elfogadnám a felmondását. A te szempontodból ez tök jogos.

Viszont szerintem jogos, h megvédi a gyerekét, az meg az ő szempontja.

Keress másik takarítót, annyi van, mint égen a csillag.

2022. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen korrektül álltál hozzá. PLáne, hogy ki is fizetted volna az otthon levését.

Melyik munkahely tolerálja, ha a beteg gyerekét beviszi magával az ember?

Melyik munkahely ad 100% táppénzt, ha a beteg gyerekével otthon marad a dolgozó?

És melyik vállalkozásban jön be bevétel, ha nincs munkavégzés?

Nem baj, menjen csak el, majd találsz másikat, aki meg lesz illetődve, hogy ilyen korrekt vagy.

2022. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!