Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem fogadta...

Szerintetek miért nem fogadta el a takarítónőm a tábla csokit?

Figyelt kérdés

Külföldon élek, es hetente jön hozzam a takaritónő, pár napja hozott nekem egy nagy tál paradicsomot, csak ugy ajándékként.

Én meg gondoltam, veszek neki egy tábla csokit.

Aznap amikor jött, kitettem a tálat az asztalra (mivel azt is vissza akartam adni neki), bele tettem a csokit es egy cetlire felirtam, hogy köszönöm a paradicsomokat! (Az ő nyelvén, mert angolul nem annyira jól beszél).

Amikor este hazaértem, a ház kitakaritva, minden rendben, de a tál ott maradt a csokival es cetlivel együtt.

Szerintetek miért nem vitte el?

Nagyon kedves mosolygós nő, szerintem kedvel, azert adta a paradicsomokat, én is nő vagyok, tehát nem arról van szó, hogy ki kezdenék vele 😀


2020. nov. 6. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen add át neki.
2020. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem volt benne biztos, hogy az az övé. Add személyesen oda neki.
2020. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Például mert ajándékba vitte neked a paradicsomot, nem csokiért.

Ennek így van egy ilyen "kötelezően letudom az adósságom" íze.

Szívességet, ajándékot nem így kell viszonozni.

Majd ha neked is sok lesz valamiből, vagy az élet hoz valami olyan dolgot, hogy meghálálhatod, akkor spontán te is teszel neki szívességet.

Ha meg így akartad megköszönni, akkor tényleg személyesen kellett volna odaadni.

2020. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Kapott ajandekot rogton viszonozni sertes … valojaban olyan mint ha nem fogadtad volna el az ajandekot.
2020. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor most en vagyok a rossz?

De hat epp ez a lenyeg, hogy ez az o talja volt es csak kedvessegben tettem oda a csokit is.. igy legyen jo az ember..na mindegy...

2020. nov. 6. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ajandekot megkoszonni szokas, nem meghalalni. Ha ugy erzed viszonoznod kellene, akkor erre keresni kell egy alkalmas idopontot valamikor a jovoben.
2020. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kedves Kérdező, szerintem simán ottfelejtette, ha a tálat is otthagyta.

Én még anno úgy tanultam, hogy tálat nem adunk vissza üresen, tehát nem követtél el semmilyen sértést, sőt!

2020. nov. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet laktóz érzékeny
2020. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak rohant és Ott felejtette.
2020. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!