Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "2001 óta nem volt ilyen: 9,5...

"2001 óta nem volt ilyen: 9,5 százalékos az infláció" erre mi lesz a cégek válasza a bérek terén? Meddig lesz tartható egy br 200-as bér ilyen áremelkedés mellett?

Figyelt kérdés
[link]
2022. máj. 10. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha elmennek az emberek máshova nagy eséllyel megemelik vagy megoldják alja emberekkel.Bár ennyi pénzért eddig is csak a senkiháziak mehettek oda szóval kinézem hogy leszrják mert lesz más.

Én pl kaptam 20%-os emelést és nem milliókért dolgozó IT diplomás vagyok Budapesten hanem középfokú végzettséggel dolgozok egy vidéki városban.

2022. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Én pl kaptam 20%-os emelést"


ezzel azt hiszed marha nagyot mondtál de ÉPP most smemit se mondtál mert ÉPP a minimálbéresek is kaptak egy derekas emelést ha százalékosan nézzük...

épp 20%-ot...


2021ben br 167.000

2022 br 200.000

az 20 %

....

2022. máj. 10. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ameddig nem jön más szabály, addig simán tartható.
2022. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Addig tudnak ilyen keveset adni, míg van aki ennyiért elvállalja.


Ha ennél a munkád többet ér, akkor azt az igazolja, hogy találsz egy másik helyet, ahol ezt megfizetik.


Viszont ha nincs ilyen hely, akkor reális a fizetésed.


Az meg már egy teljesen más téma, hogy te mit tehetsz, hogy többet érj a munkáltatónál és így emeld a fizetésed.


Magadban keresd a hibát, ne a világban.

2022. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Addig tudnak ilyen keveset adni, míg van aki ennyiért elvállalja."

ez nem érv mert mindig lesz aki elvállalja sőt lenne aki kosztért + 1 ágyért is dolgozna nulla forintért!!

csak kérdés az milyen minőségű munkaerő aki egy marék apróért melózik? és a cégnek miért jó hogy a "van két keze két lába" beszélő majom munkaerőt vegyen fel mert mást nem kap ennyiért?

2022. máj. 10. 10:47
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

5# Megválaszoltad önmagadnak.


Ahol ennyit fizetnek ott elég ez a szint, így megtehetik. Ha ez nem megfelelő többet kell fizetniük jobb munkaerőért.


Ha ezt nem teszik meg, elég negatív következményei lehetnek a rossz döntésüknek, így a jövőben változtatnak vagy hamarosan megszünnek. (akár éveking tengődnek előrehaladás nélkül)

2022. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ennyit adnak az alapítványi iskolában.
2022. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

A munkáltatókat ez nem érdekli.

Őket az érdekli hogy a munkavállalók termeljék nekik a hasznot.

2022. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! Évek óta itt vernyákolsz, hogy sz*r a meló, sz*r a főnök, sz*r a fizetés. Valószínűleg te is csak egy "beszélő majom munkaerő" vagy. Ha nem tudsz magadnak találni egy jobb munkahelyet, akkor a te képességeid is pont eddig terjednek.
2022. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A bruttó 200 ezres bér addig tartható amíg lesz olyan ember aki ennyiért hajlandó elmenni dolgozni. Ha nem lesz munkaerő ezért a pénzért akkor fog emelkedni a bér.


Jelenleg az ukrán menekültek egy része hajlandó ennyiért dolgozni így nem hiszem, hogy a közeljövőben emelkedés lenne.

2022. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!