Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalható lenne így a munka?

Vállalható lenne így a munka?

Figyelt kérdés

Ismerősöm ajánlott egy 24/48as beosztású állást, nettó 1000ftos fizetéssel. Hétvége és ünnepnap is ugyanennyi , az előnye h közel van és nem sok munka van.


Viszont van egy hely ahová be vagyok jelentve és azt is csinálom tovább.


Viszont az ismerősöm először azt mondta bejelent 4 v 8órásra bármire. Erre mondtam h a napi 1000ftosra jelentsen be.

Ekkor már jött h miért az nem jelent be napira ahol most vagyok mert h hozzá mehetek állandóra.

Amit furcsállok h napira nem akarná,de 4 v 8 órára igen, nem beszélve h a munkáltatónak is olcsóbb az 1000ftos alkalmi..


Mikor vittem az alkalmi szerződést, nem írta alá, pedig előtte beszélhetett volna a könyvelővel, de azóta se hívott ez ügyben..


2022. máj. 16. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy buktad a dolgot. Amúgy a nyolcórás bejelentéssel nem járnál rosszul, vagy rövidtávon a négyórással (másodállás), de annak az a veszélye, hogy amikor vége a mostaninak, és már 24/48-azol, akkor sem jelent be rendesre, pedig fontos lenne a szerződésmódosítás.

Az alkalmival épp ezt nem tudná megcsinálni hosszútávon.

Ha reklamálnál, hogy jelentsen be teljesen, akkor meg hőzöngene, hogy há de barátok vagytok, vagy akármi, meg adó így meg úgy, csak hát nyugdíj, betegállomány, álláskeresési járadék, hitelképesség, stb. ha arról van szó kevesebb.


Amúgy meg szerintem eleve fekete az egész, és kamu, hogy bejelentenének, de lehet, hogy rosszul gondolom.

Ezt arra alapozom, hogy műszakpótlékot kötelező fizetni, de itt ez ki van zárva.

2022. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mostani az a szüleim cége így biztosnak tűnik.


Mivel a másik helyen 24ezek így a napi jobb mert ott nincs idő keret csak az adott nap van. Kb havi 240óra havonta , vagyis a 8órással is csak ugye 160ora havonta a kettő közt még van 80óra

2022. máj. 16. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor is leírtuk, amikor először kérdezed
2022. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*kérdezted
2022. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!