Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges olyat csinálni...

Lehetséges olyat csinálni munkáltatóin hogy átutalás helyett azt jelöli be a főnököm hogy készpénzben kapom a jövedelmem?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.

De a munkáltató nem köteles üzemeltetni kifizetőhelyet ott ahol te dolgozol.

Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy legtöbbször megoldják, hogy kézbe kapd, de egy nagy cégnél nincs minden telephelyen házi pénztár.

Az rendben van, hogy neked jó, ha valaki elhozza, mert ismeritek egymást.

De egy olyan cég, ahol minden szabályosan működik nem biztos, hogy lehetővé teszi ezt.

2022. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra gondolok hogy munkáltatói igazoláson ha nem azt jelöli ahogy van ?
2022. máj. 16. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Jajj, bocs, teljesen félreértettem.

A te kérdésedre?

Kb 20 éve lízingeltem autót, akkor felhívták a főnököm, hogy ott dolgozok e és mennyit keresek.

De olyan komolytalan volt, hogy kb téged is felhívhattak volna.

Gyakorlatilag bármit rá írhatott volna,aztán telefonon megerősíti.

Manapság már annyira össze vannak kötve a bankok, pl bar lista miatt, hogy ez elképzelhetetlen lenne.

Ha mondjuk hitelt szeretnél, akkor az adataid alapján sokmindent le tudnak kérdezni.

Az viszont nem valószínű, hogy egyik bank kiadja a másiknak, hogy milyen pénzmozgások vannak a számládon.

Szóval rairhatja szerintem, csak ha következményei vannak, akkor azt elsősorban te viseled.

2022. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!