Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha előző munkahelyemről nem...

Ha előző munkahelyemről nem kaptam kilépő papírokat akkor is feltudnak venni új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Előző munkahelyemen nem sokat voltam de tapasztaltnak beírnám az önéletrajzomba csak nem kaptam onnan ilyen távozási papírt akkor nem is érdekelt igazán, mert próbaidőn voltam még de voltam azért ott. Meg azóta eltelt egy csomó idő. Új munkahelyen általában kérnek előzőm munkahelyről kilépő papírokat, no de ha ez valakinek nincs ennek ellenére is feltudnák őt venni ha közli, hogy nincs? Mennyire fontos ez? Voltam olyan helyeken is ahol kérték de ott is ahol nem kértek semmit.

2022. máj. 19. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Márpedig meg kell kapnod- ha legálisan dolgoztál, járj a nyakukra. Anélkül nem vehetnek fel. Van a kezedben szerződés, vagy felmondás? Ha másként nem adják ki, akkor rendőrséghez is fordulhatsz.

Ha jól sejtem, ez már a második önéletrajos kérdésed, kulcsszóba írd be az önéletrajzot is, az ember kulcsszó meg pont lényegtelen.


Ja, és akkor már utánajárnék annak is, hogy be voltam-e jelentve, mert lehet, hogy ezért nem akarnak adni, és ha nem, akkor fizetve van-e a TB-m, mert melegen ajánlom, hogy ne legyen TB tartozásod. És a NAV-nál felnyomhatod a munkáltatót ebben az esetben.

2022. máj. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó munkanapon kell megkapnod!
2022. máj. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

A munkaviszony megkezdéséhez semmi nem kell az előző helyről. Gondolj bele, az első helyedre se tudsz vinni semmit.

Az adózást, adminisztrációt megkönnyíti, ha ezek megvannak, de nem szükséges a unkakezdéshez.

2022. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Az első munkahelyen azért nem, mert nyilatkozol, hogy az az első munkahely.

Amúgy kellenek.

Az egyedüli, amiből újat állíthatnak elő, az a tb könyv.


Itt az infó:

[link]


Nem mellesleg az álláskeresési járadékot se kaphatsz anélkül.



Az iratok átvételét meg aláírással kell igazolni, pontosabban két példányban töltik ki, és mindkettőt alá kell írni. vagy 5 napon belül postán kell kiküldeni tértivevényes levélben, tehát úgy kell tudniuk igazolni, hogy feladták, ha elveszett, akkor pótolniuk kell (eredetivel megegyező, hiteles másolat).


Beszéltél a hr-essel? Felhívnám, és felvenném a beszélgetést. Ha szóban kiderül, hogy náluk dolgoztál, akkor már nyert ügyed van, mert nehezebben tagadják le.

Bemennék személyesen, és úgy kérném el. Ha elküldenek, akkor hívnám a rendőrséget.

2022. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen enélkül is munkába tudsz állni, a szükséges dokumentumokból pedig újat lehet kiállíttatni. (Az új munkahelyeket ezekben vezetni tudod majd, visszamenőlegesen viszont már nem tudod bejegyeztetni rajtuk a régit, csak igen ritka esetekben...)
2022. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#1, #4-es vagyok. Lenulláztatok, de nem zavar. Küldtem linket, ahol nálunk okosabbak írják le, hogy mire van szükség az új munkahelyen. Mondhatod, hogy kérsz haladékot, mert még nem kaptad meg, és majd utólag beadod, ha beleegyeznek, de akkor is kérni fogják, és át kell adnod, neked meg meg kell kapnod a korábbi munkahelyedről ezeket.


–Személyigazolvány


–TAJ kártya


–Adó kártya


–Lakcímkártya


–Bankszámlaszám


–Előző munkahelyi kilépőpapírok


–Bizonyítvány


!!!!!!!!!!!!–Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor


– Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás megállapításához


–TB kis könyv (ezt az új munkahelyed is kiállíthatja, és nem gond, ha hiányos, a TB nyilvántartásban bent van az adat, tőlük kérhetsz magadnak nyilatkozatot)


–Közvetítőlap a munkaügyi kirendeltségről

2022. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem kell leadni miért is kéne. És ha úgy lépek be az új helyre hogy a régin még állásban vagyok, és maradok is (másodállás) akkor ugyan mit adok le??


Hm ? Valaki elárulja?


Én úgy vagyok a mostani helyemen hogy a családi vállalkozásban is alkalmazott vagyok. Nem adtam le semmiféle "kilépőt" mert mit adtam volna, állásban maradtam ott is, itt is.

2022. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"!–Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor"


ÉS ha NEM SZŰNIK MEG A munkaviszony a régi helyen? Hm?


"Közvetítőlap a munkaügyi kirendeltségről"


Mit keresnék én a munkaügyi kirendeltségen ? mi dolgom lenne velük?

2022. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Másodállásnál nyilván nem kell kilépő papír, mert ott nyilatkozol, hogy másodállás, és nem főállás.
2022. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!