Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért írják oda ezt minden...

Miért írják oda ezt minden szakmunkás álláshirdetéshez?

Figyelt kérdés

" józan életű embereket keresünk, alkoholisták - drogosok kizárva"


Ennyire jelen lenne a melósoknál? Sehol máshol nem láttam még ezt, csak ezeknél a hirdetéseknél. Pedig állítólag mekkora Urak a mai világban, mint egy orvos jóformán, akkora presztízzsel rendelkeznek.



2022. máj. 25. 14:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Te hol a fenében éltél az utóbbi 40 évben?
2022. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Mert idealisták, azért írják oda.
2022. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1: te hol éltél, öcskös?


Szerinted, aki naponta 40-50ezret keres az ilyen életet élne? Én nem tudom elhinni.

2022. máj. 25. 15:06
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Neked ezek szerint még nem szakadt be tetőfedő a garázsod tetejébe...
2022. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
öcskös , régebben a szakmunkás minimálbért keresett
2022. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

"1: te hol éltél, öcskös?



Szerinted, aki naponta 40-50ezret keres az ilyen életet élne? Én nem tudom elhinni"


Jaj te kis burok jóska :D

Magyarországon éltem galygonyabogyó 😄

És konkrétan dolgoztam is már olyan időszakomban tetőfedő segédmelósként illetve kertépítő segédmelósként is amikor gyorsan krllett a pénz. Ezekben a melókban nem akármiért terjedt el a napi vagy heti kifizetés.

És igen, közvetlen kollégák körében nagy szám volt ha nem munka alatt itták szét az agyukat.

Sőt... ha csak ittak volna. Legaljább kristályt (meth) tolták néha munkaidőben is.

Baromi ritka a nem drogos-alkesz építőipari szaki vagy épp munkás.


És gond nélkül meg is tehetik mert van miből.

Szerinted ki a franc veszi 3500-4000-ért a kristály grammját? A csóró diákmelós egyetemisták vagy kik? 😅


Tündérbogyesz, szerintem nem kéne önérzeteskedned itt, miközben kettőnk közül te élsz valami elefántcsonttoronyban, ahol "elképzelhetetlen" hogy a napi 50K-t megkereső szaki szerfüggő legyen.


Sőt, ettől le fog repülni a hajad: a napi 25-30 ezret kereső szakácsok, pultosok, vendéglátósok jórésze is alkesz szabadidejében. De sokuk még munka közben is...

Hajón dolgozó ismerőstől is annyi ilyen sztorit hallottam, hogy milyen állapotban van a hajó legénysége.


Amúgy te még életedben nem mentél el építkezési melósok mellett vagy mi? Nem voltál még kisboltban reggel 5 és 7 között sose hogy lásd ahogy a kis feleseikkel betáraznak munka előtt a szakik és a brigádjaik?


Valami Krisztinavárosi jogász-orvos dinasztia kicsi sarja lehetsz aki semmit nem látott a világból 😅

Vagy simán csak vak.

2022. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

#5


Az se az utóbbi 10 évben volt. Már 10 éve is előbb találkoztál mezei szakközepet végzett mosógépszerelővel vagy festővel egy külföldi nyaralás során a hotel étkezőjében, mint agyoniskolázott valóban minimálbéres tanárokkal meg irodistákkal.

2022. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Még sosem láttam józan kőművest.
2022. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
van akikre olyan hatással van hogyha áll egy kis pénz a házhoz, hogy egyik helyen ahol dolgoztam húsfeldolgozóban külön belsős szabály volt rá hogy fizetés utáni munkanapon nem hiányozhatsz mert azonnali elbocsátással jár. igaz oda szakmunkás sem kellett asszem. de olyan emberekkel találkoztam akikhez képest még én szakmunkással is okosabbnak tűntem idézőjelben
2022. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

aki naponta 40-50ezret keres az ilyen életet élne?

Aki ennyit keres, az annyival kevesebbet is iszik.

Viszont a tobbseg nem ennyit keres, orul ha megvan a napi 10-15 ezer amibol futja a sorre, ami alap joga, hisz neki jar. Munkaja is pocsekabb, es sajnos fizikai munkasok koreben nagyobb az alkohol fogyasztok aranya.

Tobb allasinterjun is panaszkodott a fonok hogy sok munkast muszaj volt kirugnia az ital miatt.

2022. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!