Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy mérnök jogosan nézi le a...

Egy mérnök jogosan nézi le a HR-eseket és a menedzsereket?

Figyelt kérdés
Mérnöknek lenni komolyabb dolog, míg ezek a nagyképű "főnökök" csak aktatologatók.

2022. máj. 27. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Sosem értettem ezt a baromságot, intelligens ember nem néz le másokat a foglalkozása miatt. Én másodállásban jártam takarítani mérnöki irodába, nem tapasztaltam semmilyen lenézést. Sőt, megvártak a kávéval és együtt mentünk ki kávézni.


Csak ostoba, primitív emberek néznek le másokat, az meg ugye nem diploma kérdése.

2022. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ne általánosíts.


Én ismerek jó pár olyan mérnököt (közülük az egyik 9 másik leányvállalatot is koordinál), akik nem hogy nem nézi le a többi dolgozót, de külön kérte hogy 1 hónapot hadd dolgozzon soron, mielőtt felmegy irodába. Pontosan azért, hogy lássa mi folyik a termelésben, miken kellene változtatni, milyen fejlesztésekre lenne szükség.

És a mai napig lejár, az operátoroknak, takarítóknak is előre köszön.


Szóval ez nem mérnök kérdés, hanem inkább neveltetés és illem és intelligencia kérdése.

2022. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Én lenézem az olyan HR -est aki 3 éve létező technológiára keres olyat akinek 7 év tapasztalata van benne.
2022. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem, még a takarítót sem kéne lenéznie. Normális ember mindenkinek megadja a tiszteletet. Minden dolgozó ember megérdemli, hogy ne nézzék le, mert a munka nem szégyen. Igen, vannak olyan szakmák, mint a mérnök, az orvos, de a bérezésben is meglátszik a különbség. Legyen ez elég, ne várja el, hogy még leboruljanak előtte.
2022. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Aki csupán a foglalkozása miatt néz le valakit, az maga sem elég intelligens.
2022. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyképű a főnök, akkor ő nem valódi főnök. Csak megjátsza, hogy ért a dolgokhoz. Aki valódi vezető, az a gépezet (értsd: a vállalat) minden részét (értsd: beosztottját) kifogástalan, egészséges állapotban szeretné látni, mert csak úgy működik rendesen a rendszer. Ha látja, hogy valami nem jó, akkor besegít. Nem néz le senkit, mert tudja, hogy mindenkire szükség van.

Amikor mindenki tudja mi a feladata, nincs vitatkozás feleslegesen, hanem képesek vagyunk a cél érdekében dolgozni, akkor működnek jól a dolgok.


Na pont ezért képtelen nagyon sok ember (ez lehet most mérnök, de bárki más is) valódi vezetői pozíció betöltésére, és innen jönnek ezek a kérdések. Mert alkalmatlan emberek vezetnek, és így sokan azt hiszik, hogy attól mert ők "komolyabb" feladatot végeznek, attól ők többek lennének mint a többiek. Azaz: a feje tetejétől bűzlik a hal.

2022. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor sok beosztott sem tudja elfogadni, hogy nem mehet a saját feje után.
2022. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!