Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaltabb emnerektől...

Tapasztaltabb emnerektől kérdezem, hogyan lehet elérni, hogy ne kelljen túlórázni?

Figyelt kérdés

Teljesen új csapat vagyunk (contractorok helyett vettek fel minket), és úgy érzem, hogy lehetetlen megcsinálni jó minőségben a feladatokat (normálisan dokumentálva), ráadásul ahogy kiderítettem 4 embert vettek fel legalább 5 helyére.


A fizu jó, a munkát élvezem, de az új kollégák közül ketten ki akarnak bújni a feladatok alól, és folyton "megkérnek, hogy segítsek" (pl. közös feladat, én elvagyok havazva, de nem képes a küldött adatokból előállítani az anyagot, hanem még dolgozzam a keze alá, hogy neki kevesebb feladata legyen, aztán egy órát megbeszélünk triviális dolgokról - amitől szintén falramászok).


Ezen kívül folyton jönnek be új igények. Pl. a főnököm múltkor ideges lett, mert az egyik igénylő módosította a megrendelését, de őszintén nem tudom hogyan mondhattam volna nemet valakinek, aki 3 szinttel fölöttem áll (a menedzsmentben ül) és ő sem tud nekik nemet mondani. Múlt héten viszont pl. emiatt túlóráztam majdnem minden nap, mert persze minden határidős.


Eddig jó főnökeim voltak, ez most teljesen új helyzet. A családom sem annyira ügyes a feladatok "lelökésében". Nektek van ötletetek, hogy mit lehetne kipróbálni, mielőtt felmondok?


2022. máj. 30. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozottnak kell lenni és meg kell tanulni nemet mondani. Semmi nem történik attól, hog hisztiznek, a túlórát meg 24 órával előbb köteesek bejelenteni szóval még mondhatod is, hogy nem volt bejelentve 24 órával korábban.
2022. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy a rendelkezésre álló idő nem elég az összes feladat megoldására.
2022. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
2-es, akkor elbocsátják azzal, hogy alkalmatlan.
2022. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Ez kicsit eléggé off... de az "emner"... Az miféle faj?
2022. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

megmondod hogy bocsi most nem erek ra. foleg ha nem feladatod az ujakat pesztralni. neked is meg van adva mit kell csinalni, neked is annyi idod van ra amennyi, azt nem aldozhatod mind masra.


"de őszintén nem tudom hogyan mondhattam volna nemet valakinek, aki 3 szinttel fölöttem áll"

tavolodjunk mar el ettol a kozepkori gondolkodastol. o is ember, ahogy te, ugyanolyat szartok mindketten. megmondod neki hogy bocsi erre nincs idom, ennyi. vagy atvarialja a feladataidat hogy az az uj beleferjen az idodbe, vagy masnak adja. nem vagy te se idomilliomos, se superman.

2022. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Én vagyok az új és nekem segített a vezérigazgató helyettes egy több száz fős cégnél, mert ez "extrán fontos". ( A problémám az, hogy már harmadik héten extrán fontos feladataim voltak, amikkel meg voltam csúszva, ez azóta sem változott).
2022. máj. 30. 12:30
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy értem, hogy nemet kell mondani, csak gőzöm sincs hogyan. Nagyon határozottan kell felállni és kb. kicsavarni a kezéből a laptopomat. Múltkor ez vagy 30 percig tartott "mert még leír egy sort". Én közben elmentem wc-re, összekészülődtem stb., csak a laptopomra vártam nagyon látványosan.


Így is úgy éreztem, hogy udvariatlan vagyok (mondjuk ő is), alig bírtam időben odaérni az orvoshoz. De kövi nap nem akartam ugyanezt eljátszani még egyszer, mert tényleg kínos. Majd harmadnap...

2022. máj. 30. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

"az új kollégák közül ketten ki akarnak bújni a feladatok alól, és folyton "megkérnek, hogy segítsek"

erre celoztam

2022. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Jah, köszi! :) Általában, amúgy ledobom magamról a feladatot, csak általában több idő, mint megcsinálni. Ma pl. arról megbeszéltünk 30 percet, hogy kinek a feladata a hosszú magánhangzókat rövidre cserélni egy szövegben, és mivel ők ráérnek, ezért szerintem az övék.
2022. máj. 30. 13:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!