Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » S.egítenétek érveket és...

S.egítenétek érveket és ellenérveket gyűjteni a munka mellett/ellen?

Figyelt kérdés

Kifejtem kicsit bővebben. Új munkahelyem van, nem régóta dolgozok itt, de már évek óta nem találom a helyemet, ha munkáról van szó, az első munkahelyem óta nem voltam sokáig sehol (kb olyan, mintha az első kapcsolatomat nem tudnám feldolgozni). Plusz eleve nagyon szorongós vagyok, szociális fóbiám is van, meg még egy pár dolog.

A pszichológusom adott egy tippet, amit szorongást okozó helyzetekben kell alkalmazni. Ilyen pro/contra lista szerű, csak 4 felé szedve. Össze kell írni, hogy milyen előnye, illetve milyen hátránya lesz annak, ha bemegyek dolgozni, illetve azt is, hogy milyen előnye és milyen hátránya lenne, ha nem mennék be dolgozni.

Pár dolgot már írtam, de nem hiszem, hogy minden eszembe jutott volna. Ki tudnátok segíteni még ötlettel?


Persze az én munkahelyemet csak én ismerem, szóval általánosabb dolgok is jók. Annyi infó még, hogy vendéglátás, és napi 14 óra...



2022. jún. 10. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat a vendéglátáshoz én sem tudok egyetlen pozitívumot sem mondani :D
2022. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pro: kapsz pénzt -> tudsz vásárolni kaját, piát, stb, tudod fizetni a számlákat

kontra: nem kapsz pénzt -> méhetsz a híd alá meg kukázni

2022. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Mellette: Viktorta munkaalapú társadalomról pofázik folyamatosan; a nép nem ugat annyit arra, aki dóóóóógozik. Viszont ha hibázik, akkor pótolja:).
2022. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

munka pro: pénzt keresel, nem unatkozol

munka contra: mosolyogni kell akkor is, ha nincs kedved

lustaság pro: lesz miről beszélned a pszichológusoddal

lustaság contra: csak pénzed nem lesz rá

2022. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pro: Lesz pénzed, megismerhetsz új embereket és szemszögeket


Kontra: Nagyon fárasztó, a bunkókkal is kedvesnek kell lenned


Viszont, ha nem szereted ezt a munkát, akkor próbálj meg váltani.

2022. jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pro: bármit ehetsz az étlapról


(Értsd: ahol én dolgoztam, hogy a szakácsok néha annyira le voltak terhelve, hogyha nem hoztál kaját magaddal, akkor a vendégek maradékát ettük, hogy kihúzzuk a 16. óra végéig)

2022. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szociális szorongással küzdesz akkor nagyon is számít neked mások véleménye, mit gondolnak rólad.Ha nem mész be dolgozni akkor link, megbízhatatlan alaknak fognak tartani.És ha nem is így lesz, vagy nem is tapasztalatod ezt, a kisördög a füledbe fog motoszkálni,és már előre agyalsz hogy úristen mit gondolnak rólad stb.

Ha nem mész be, akkor lesz egy kellemetlen érzésed is magaddal kapcsolatban, hogy ismételten kihátráltál, meghátráltál, eLmenekültél a problémák elől ahelyett hogy szembe néznél velük, elvégre felnőtt ember vagy, nem valami betoji kis senki.

Ha nem mész be, akkor magyarázkodhatsz, ami probléma, mert kellemetlen számodra, mit adj elő, hogy adjad elő.

Ha bemész, akkor megkíméled magad ezektől a problémáktól, amelyek a fejedben keletkeznének leginkább.Mellette elégedetten tekinthetnél magadra, hogy végre felülkerekedtél a fóbiádon, és ott vagy, csinálod..és látod hogy nem dőlt össze a világ, telik a nap, a munkaidő.

Ha nem mész be, akkor pillanatnyilag fellélegezhetsz és megúsztad az esetleges kellemetlenségeket.De ez nem megoldás a problémádra hosszú távon.

Úgyhogy menjél csak aztán csináld...rengeteg más ember is végzi a munkáját, szorongással depresszióval mindenféle nyűggel bajjal, meg egészségesen is.

Hosszú távon viszont érdemes keresned egy olyan munkahelyet, ahol nem gyomorideggel jársz,és meg se fordul a fejedbe hogy most bemenjél dolgozni vagy sem.

2022. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pro: pénz, aranyos emberek, felnőtt emberek társasága, engem motivál, hogy felöltözzek és csinos legyek


Kontra: időre kell járni, sok főnök olyan, hogy bszogat és bunkó, kedvesnek lenni a bunkó emberekkel is

2022. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!