Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan dolgozzak szélsőséges...

Hogyan dolgozzak szélsőséges vesekövesként?

Figyelt kérdés

Apám 6 éves korában lett veseköves, majd minden évben kiújult neki, most 70 éves tehát lényegében 64 éve szenved a vesekövektől. Folyamatosan járt orvoshoz egész életében, a kórház urológiája volt a második otthona de sose tudták megmondani, hogy mitől van ez neki, azt mondták genetika. Annyi volt a szerencséje, hogy fiatal korában nem kapták el illegális tevékenységekkel (nem drog vagy ilyesmi, csak nyugati média dolgok csempészése a szocializmusba) és mivel egy jó ésszel megáldott ember volt, spórolt és saját céget csinált, ahol nem kellett "normálisan" dolgoznia.

22 éves vagyok. Sajnos megörököltem a nyavalyát és 19 éves korom óta folyamatosan kiújul a kövem. Először 2019 novemberétől 2020 februárjáig szenvedtem eggyel. Majd 2020 júniusától októberig egy újabbal. Majd 2020 decemberétől 2021 márciusáig még eggyel. Aztán 2021 júniusától decemberig a következővel. Aztán most márciusban 2 hétig az utolsóval. Most megint fáj a vesém ami általában azt jelzi, hogy nemsokára görcs fog belém állni és megint várhatom, amíg eltávozik, ami akár hónapokig is tarthat. (Nem, a kőzúzás nem segít, kb 15 alkalmon estem át ez a 3 év alatt, mind hiába). Nekem is az urológia a második otthonom, de millió vizsgálat után azt mondják, hogy tök mindegy mit csinálok, ez genetika, viszont ezért nem százalékolhatnak le.

Ennyi az előtörténet. Egyik munkahelyen sem vagyok képes meglenni a vesekövességem miatt. Egyszer gyorsétterembe mentem dolgozni és az első nap már begörcsöltem munka közben ami miatt vért ürítettem és a vesefájdalom miatt napokig nem tudtam lábra állni. Fel kellett mondanom egy nap után. Fél évig dolgoztam irodán de sajnos már az első hónapban megkeserített a kövem, ami miatt a fél év munkaviszony alatt folyamatosan járkálnom kellett kőzúzásokra vagy befeküdni az urológiára. Megértőek voltak egy darabig, de végül nagyon sok utalgatás jött, hogy ez így nem oké. Egyszerűen éreztem, hogy szúrja a szemüket, hogy folyamatosan beteget kellett jelentenem. Aztán dolgoztam iskolában infós rendszergazda segédként. Az első héten már be kellett feküdnöm az urológiára, majd a 8. héten is olyan görcseim voltak, hogy reggel bementem dolgozni, de 5 perc után hazaküldtek, mert fetrengtem a földön. Elküldtek a fenébe.

Nem, a fájdalomcsillapító és a görcsoldó nem segít semmit, mindent is próbáltam. Max a kórházban kapott vénás. Nem, nem százalékolhatnak le. Nem, nem akarok drogokkal kereskedni. Nem, nem áldott meg a jó isten jó tanulási képességekkel, hogy HO-s programozó legyek. Nem, nem vagyok jól kinéző nő hogy találjak sugardaddy-t, egy 120 kilós férfi vagyok.

Kivet a társadalom magából. Szüleim se tudnak folyton finanszírozni, anyám minimálbéren él, apám nyugdíja semmire sem elég. Ma is alig tudtam kikelni az ágyból, mert annyira fájt mindkét vesém. Hogy lehet így élni és dolgozni?



2022. jún. 12. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Csak a vesekövet örökölted, a céget nem?


Amúgy azt vettem ki a soraidból hogy az informatikához értesz. Az pont egy olyan dolog amit bárhonnan csinálhatsz, bármikor. Lehetsz freelancer, annyi munkát vállalsz el amennyit akarsz, a lényeg hogy határidőre megcsináld. Ha épp rosszul vagy nem csinálod, ha jól vagy, akkor dupla annyit csinálsz hogy behozd magad.

2022. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A cég 2010-ben lehúzta a rolót sajnos, becsődölt a fenébe. Apám 2017-ben lett nyugdíjas. A köztes 5 évben anyámmal tartatta el magát mert a vesekő miatt apám képtelen volt dolgozni.

Annyira nem értek hozzá igazából, nem tudtam tanulni rendesen. Járok egyetemre de januárban elhasaltam a záróvizsgán. Holnapután megyek a következő próbára, remélem most átmegyek. de igazából sosem tanultam az egyetemen hanem puskáztam végig. Sajnos nem volt bennem a motiváció sose. Ez a rendszergazda segéd meg csak annyiból állt, hogy dobozokat pakoltam, selejteztem a raktárban hagyott 90-es évekbeli dolgokat vagy toltam a bevásárlókocsiban az eszközöket a rendszergazdának ha helyszínre kellett mennie.

De ez a freelance amúgy nem lenne rossz.

2022. jún. 12. 15:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Haaat ez nem vidam tortenet. Muterrol nem volt meg szo. Tudom, hogy rossz ragondolni, de nem szenvedhetsz egesz eletedben. Ha nem lehet zuzni, hogy termeszetes uton tavozzon, akkor kiveszik, s remenykedsz hogy nem no vissza.
2022. jún. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem miattam nem volt sose műtét. Az orvosok nem műtenek. Főleg, hogy egyesével kéne mindegyiket kiszedni. Ennyi műtétet nem lehet elvégezni ilyen rövid időn belül. Meg amúgy is, ez elvileg csak egy vesekő, ezt max a legvészesebb esélyben műtik ki.
2022. jún. 13. 10:49
 5/10 anonim válasza:

Fhu, ez nagyon borzalmas lehet!!

Sajnos nekem is ilyesmi gondom van, 2020 májusa óta mindig fáj a vesém kisebb nagyobb kihagyásokkal. Volt hogy 2 napig poklok poklán mentem keresztül vese görcs hányás székrekedés szóval minden tünetével tombolt a vesekövem. Aztán 2 hétig semmi majd újra fájt. És ez azóta is így van, jelenleg is fáj és csak reménykedem hogy nem erősödik...

2022. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miből van a kő?

Diétát tartasz?

Endokrinológusnál voltál?

Mennyit iszol egy nap?

Mennyit mozogsz egy héten?

Gyűjtött vizeletet vizsgáltak már?

2022. aug. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ca-oxalát

Nem

Nem, csak urológus

Nem mérem. Próbálok inni amikor eszembe jut, de nem sok.

Nem sportolok, 130 kilós disznó vagyok. Napi fél órát sétálok az utcán.

Vizsgáltak már mindent, igen. Semmi különöst nem találtak.

2022. aug. 29. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a válaszok alapján én egyáltalán nem vagyok meglepődve a helyzeteden, Martin.

Ez sem így alakult volna ha nem vagy lusta az élethez és benne minden létező dologhoz.

2022. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, bocs. Ezek szerint semmit sem tettél meg azért, hogy elmúljanak a köveid. Vizet kg alapján kell inni. Kiszámoltam, 120kg ferfikent 5l vízet jelentene naponta. Mivel a test 70%a víz. Ezt kell pótolni. Levest,gyümölcsöt eszel?

Endokrinológushoz el kell menni, ca-oxalát dietát tartani és kerülni a sót, zsíros fűszeres ételeket.

Neked ez így jó?

"Miért vered a fejed a falba?

Nem tudom.

Gondoltál mar arra hogy abbahagyd?

Nem.

Zavar az, hogy a fejed a falba vered?

Igen.

Próbáltál már pszichológust felkeresni?

Nem.

Elégedett vagy a mostani eleteddel?

Igen.

Szeretnél valtoztatni rajta?

Nem."

A valaszaidat durvan kisarkítva így tudnám sugallni a problémát a hozzáállásoddal.

Jó hír: fiatal vagy és tudsz valtoztatni.

Rossz hír: ez rajtad áll.

2022. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rossz hír2: június óta felszedtèl 10kg-ot saját bevallásod szerint.
2022. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!