Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a gyárban...

Mit tegyek, ha a gyárban folyton kibeszélnek?

Figyelt kérdés
Kb fél éve dolgozom egy gyárban, kétkezi munkásként, 22 éves lány vagyok. Többnyire idősebb emberek dolgoznak ott, 40-60 közöttiek, velük semmi baj, viszont van ott két velemkorú lány, akiknek már az elejétől kezdve unszimpatikus voltam valamiért, hiába nem szóltam nekik egy rossz szót se, de egy ideje hallom, hogy kibeszélnek, rajtam röhögnek, lekezelőek velem, kötekednek. Szerencsére nem velük együtt kell ledolgozzam az egész 8 óra hosszát, de azért néha-néha be kell nekik segítsek, és olyankor már gyomoridegem van, hogy megint hogy fognak lenézni, pofákat vágni.... Amikor odamentem, ők már egy összeszokott páros voltak, kb 1 éve ott dolgoztak már, és engem nem akartak befogadni, de már úgy vagyok vele, hogy hozzájuk sem szólok, csak ha nagyon muszáj munkával kapcsolatos dolog, de akkor is csak a kedvesebbik válaszol nekem, a másik rám se néz. Már herótom van attól is, hogy holnap hétfő. Minden nap a felmondásomat tervezgetem, de augusztusig ki kell húzzam, hogy papíron meg legyen a munkatapasztalat. Valami tippet kérnék szépen, mert egyre jobban fajul elfelé ez a dolog, nekem amúgy is van egy alap depresszióm amivel pszichológushoz jártam, mert az iskolában is csesztettek, és most a munkahelyen is ki lettem rekesztve, de csak ezáltal a két liba által, de ez épp elég ahhoz, hogy rányomja a bélyegét a mindennapjaimra... sajnos a pénzre nagyon szükségem van, és a munkatapasztalatra is... Hogyan bírjam ki augusztusig? Mert minden nappal rosszabb, egyre jobban csinálják, a főnöknek csak egyszer szóltam, azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, barátkozzak velük.... Aha, nem akarok nagyképűnek tűnni, de elég alpári szinten vannak ezek a lányok (hallom, hogy olyanokról beszélnek, hogy a lovaknak mekkora a fütyköse, stb, egyéb témák rettentő alpári stílusban)....

2022. jún. 12. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

7: "Helyedben kilépnék, meg ilyen betanított munkát bárhol találsz. Mindig van felvétel."


Ha netán mégsem, akkor te fizeted majd a kérdező albérletét meg étkezését???


Nyilván lehet nyitott szemmel járni és figyelni a hirdetéseket, de csak akkor mondj fel itt, kérdező, ha máshol már megvan az új állásod.

2022. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egy határmenti faluban élek! Budapestre szeretnék költözni, ahol sok lehetőség van, az ottani albérletekre kell a pénz, jelenleg nem fizetek semmilyen albérletet, hanem itthon adok a háztartásba.
2022. jún. 12. 21:53
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
11-es: akkor meg tűrni kell, ennyi.
2022. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint más megoldás nincs, csak az, hogy nem figyelek oda rá.
2022. jún. 12. 21:58
 15/16 anonim ***** válasza:
76%
Füllhallgató, zene lehet bent? Akkor tehetsz úgy, mintha nem is hallanád őket, és elkerülted a konfliktust. Az egész arra megy, hogy kóstolgassanak, de ha nincs reakció, akkor megunják.
2022. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként nem tudom, hogy hogyan kóstolgatnak, mert arra nem tértél ki, de esetleg menj bele a játékba csak egészen másképpen.


Amikor szidnak téged, mondd azt, hogy igazuk van, és dicsérd őket, hogy milyen jó fejek. Tudom, hülyén hangzik ez a módszer, de beválik.


Ha többen leszólnak egyet, és az veszekszik velük, akkor abból csak vesztesként jöhet ki, és durvul a helyzet.

Ha kerüli a konfliktust, akkor is ők nyernek, és akkor is csak durvul a helyzet.

De ha megjátszod, hogy ők a nagyok, akkor nincs konfliktus, nem tudnak belekötni, hisz mibe, hogy azt mondod rájuk, hogy jó fejek, kedvesek, aranyosak, csinosak, okosak? Persze nem kell, hogy azt lássák, hogy átéled a szerepet, hogy te tényleg hülyének gondolod magad...

2022. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!