Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezdjek új munkahelyen...

Hogy kezdjek új munkahelyen ha borzasztóan félek az első napoktól?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt szinte gond nélkül mentem az első napokra és utána egyre jobb lettem bennük de mostanában pánikrohamot kapok ha csak van lehetőségem valahova bekerülni, az interjún nagy nehezen túl vagyok sokszor de van, hogy bepánikolok és lemondom mert parázok hogy újra emberek között kell lennem sokáig, illetve a kötöttségek miatt (hétfőn mennék reggel 8-ra már ez leizzaszt és hogy délután 4-ig kell maradni..) Munkanélküli vagyok jelenleg egy kis ideje és főleg emiatt, mert agyamban amúgy mintha 10x rosszabb lenne de a valóságban volt, hogy mindent túl reagáltam és ment volna minden a maga útján. De jelenleg olyan szinten pánikolok, hogy van hogy a telefont is szorongással veszem fel. Vagy régen mentem fogászatra és pánikban vagyok mert valahova mennem kell ismét (nem a fogászattól félek csak hogy valahova kell menni ahol emberek vannak) de érdekes, hogy boltba buszon is simán elvagyok vagy ilyen helyre simán megyek, nem értem ezeknél miért más. Voltam pár kellemetlenül sikerült interjún is ami kis nyomott hagyott így eddig nem féltem az interjúktól de már szorongok.

Volt, hogy 4-en interjúztattak egy komoly céghez ami nagyon nem hozzám illett, azt hittem ott ájulok el de túléltem viszont itt szemben voltak velem, máskor voltak 3-an de körülöttem ami kevésbé volt nyomasztó és nem komoly cég. Már félek ismét hogy ilyen 4-en fognak előttem lenni mert akkor alig tudtam megszólalni, sokat nem is tudtam felmutatni de láttam a végén hogy gondolták ne húzzuk tovább ennyi. Ha csak 1 vagy 2 ember van az még kibírható vagy 3 de ha nem közvetlen előttem vannak. Általában csak 2 szokott vagy 1 ez a 4 nagyon ritka eset volt, mikor bejöttek akkor gondoltam gyorsan mondom hogy köszi inkább mégse de kibírtam...csoda.

MI lehet velem? Hogy tegyek ellene?

Olyanokon szorongok hogy mi lesz ha ahogy belépek mindenki furán néz rám, ha öltözőben leszek ki fognak e beszélni, ellenem lesznek e minden ok nélkül, lesznek e bunkók stb...lehet az iskolai szekálások hatására de szeretném leküzdeni de jelenleg nem megy...



2022. jún. 15. 04:36
 1/5 A kérdező kommentje:
KOrábban mikor sikerült egy napot mennem, az rossz élmény volt mivel bekerültem egy kis üzembe ahol 5-6an voltak mind idősek és olyan volt mintha én "megzavartam" volna a hangulatot, mivel folyton beszélgettek én semmihez nem tudtam szólni, volt hogy síri csendben voltak szinte kínosan éreztem magam, meg ott nagyon éreztették hogy egy másik újonnan jöttet kedvelnek jobban és őt tartották meg végül, pedig megcsináltam a normát de döntöttek de felesleges volt behivi akkor...1 jó munkahelyme volt amit bánok hogy ott hagytam de akkor nem igazán illett hozzám úgy éreztem de volt egy időszak amikor nagyon rutinnal csináltam de nem tudom hogy most újra tudnám e azt csinálni (boltos) pedig több lehetőségem is lett volna de lemondtam.
2022. jún. 15. 04:41
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Üzem? Agyhalott Prolik? Nincs ezen semmi meglepő.

Amúgy relaxálj, illetve irány a pszichológus.

2022. jún. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Azt kell tudatosítanod önmagadban, hogy "életedet te határozod meg". Ha tényleg furán néznének, vagy megaláznának, bármit tennének, soha többet nem kellene velük találkoznod, ha nem akarsz. Fontos, hogy reálisan lásd a dolgot, mert aki ezen aggódik, esetleg képes mondandókba, hanglejtésbe is beképzelni olyat ami nem volt benne ("ezt miért mondhatták, biztos megaláztak"), stb.

Te munkavállaló vagy, adod a tudásodat és döntési helyzetben vagy ugyanúgy mint ők.

2022. jún. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Erősnek kell lenni és a bankszámládra gondolni amin majd ott lesz a fizetésed!!!

Én három hete kezdtem el dolgozni, enyhe pánik beteg vagyok. Rettegek az új dolgoktól, félek az emberektől de a pénz motivál.

2022. jún. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem menj pszichológushoz, a szorongásod okád derítsed ki és azzal foglalkozz.


Lehet, hogy jobb lenne neked eleinte egy részmunkaidős munkahely, hogy fokozatosan szokd a kötöttséget és az embereket, a kihívásokat, tudj regenerálódni, stb.


Valószínűleg négy, majd hatórás munkából nem fogsz megélni, de pár hónap múlva fokozatosan válthatsz teljes munkaidőre, és ezeket a helyzeteket is egyre jobban tudod majd kezelni.

2022. jún. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!