Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirúghatnak szombaton?

Kirúghatnak szombaton?

Figyelt kérdés

Múlthét hétfő-péntek között táppénzen voltam, jeleztem emailben, hogy előreláthatólag péntekig leszek táppénzen. Nem néztem rá a napokban a levelezésemre, mivel nem éreztem jól magam.


Ma reggel próbáltam belépni a levelezésembe, hogy elküldjem a táppénzes papírom, de nem jártam sikerrel. Mint kiderült, szombat reggel 5 órakor azonnali hatályúval kirúgtak, előzetes tájékoztatás nélkül. Az erről szóló levelet végül sikerült megszereznem, viszont felmerült bennem a kérdés, hogy ez így korrekt-e, mivel szombaton én nem dolgozom, valószínűleg az email címem belépési adatai is meg lettek változtatva, ráadásul táppénzen is voltam és a főnököm nem tudhatta pontosan, hogy meddig leszek "oda" ténylegesen...


2022. jún. 20. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Itt nem is a szombati nap a fő probléma. Hanem az, hogy egyik napról a másikra csak nagyon komoly indokkal szüntethető meg a munkaviszony.

Munkáltatói részről a munkaviszont megszüntethető közös megegyezéssel, rendes, valamint rendkívüli módon. A közös megegyezést nem hiszem, hogy taglalnom kéne. Azzal akár azonnal is megszűnhet a munkaviszonyod, de neked is bele kell egyezned. A rendes felmondásnál - hacsak nem vagy még próbaidőn - van felmondási idő, tehát ott sem azonnal szűnik meg. Rendkívüli felmondás esetén megszüntethető azonnal a munkaviszony, de ezzal csak abban az esetben élhet a munkáltató, ha valamilyen, a munkavégzéssel kapcsolatos, kirívóan súlyos vétséget követtél el, vagy ha valamilyen módon alkalmatlanná váltál a munkavégzésre.

2022. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
cool story bro
2022. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kirúghatnak viszont végkielégítés és az elmaradt felmondási időre való fizetéseddel adósak.
2022. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Hanem az, hogy egyik napról a másikra csak nagyon komoly indokkal szüntethető meg a munkaviszony.


Ezt mégis honnan szedted?

2022. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint azt írtam, a múlthéten táppénzen voltam, mivel nem éreztem jól nagam. Ha jól tudom, táppénz alatt a munkavállaló védve van. Mivel ma szerettem/tudtam volna leadni az erről szóló papúrt, ezért nem tudhatta a főnök, hogy ténylegesen meddig leszek táppénzen.
2022. jún. 21. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!