Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Haza küldtek , ilyenkor mi a...

Haza küldtek , ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A mai nap betegség miatt haza küldtek munkából. A munka idő lejárta előtt.

Már kicsit betegen mentem be, mert múlthéten 3 napot táppénzen voltam és pont most jöttem elsőnek a betegség óta. De nem lettem jobban, a táppénzen papírt már leadta.

Ilyenkor mi a teendő, erre a napra is kell táppénz? Vagy csak, holnaptól ha vissza megyek az orvoshoz?



2022. jún. 21. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Csak holnaptól. Hiszen ma bent voltál többnyire. Jobbulast.
2022. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Mára nem kell mert bent voltál a munkahelyeden, csak holnaptól kell
2022. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, illetve mondhatnak olyat bent, hogy amit nem vagyok jobban addig ne menjek be, holott az orvos így látta , hogy mehetek.

Nem néz hülyének az orvos , hogy azr mondom azért jöttem vissza mert a fonok haza küldött és mondta addig amíg nem vagyok egészséges ne menjek?

2022. jún. 21. 23:12
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan mondd meg az orvosnak
2022. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
menj el orvoshoz.
2022. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre reagálva: Holnaptól.


A kommentedre reagálva: Egy orvos tisztában van azzal, hogy egy betegségbe visszaeshet az ember. Problémás lenne ha láthatólag nem voltál beteg, de megsajnált és kiírt táppénzre, majd a táppénz végén visszamész dolgozni és egy nap után ismét jelentkezel nála úgy, hogy láthatólag ismét semmi fizikai bajod nincs. Ilyenkor elküld vérvételre és, ha az eredmények nem mutatnak jelentős eltéréseket, felajánlja a pszichiátert, mint opciót, hiszen a rosszulléteid mentális eredetűek. Nem kötelez rá, csupán felajánlja. Feltehetően itt nem erről van szó, ezért nem kell hasonló következményekkel számolnod.

Ismét kiír táppénzre, ismét felír gyógyszereket, szükség szerint további vizsgálatokra elküld.


A munkahelyedet illetően: Három opció lehetséges. 1. A főnök ezt "eltusolja", úgy kalkulálja, hogy egész nap ott voltál. 2. A főnök csak a ledolgozott órákat kalkulálja. 3. A főnök megkér, hogy dolgozd le a fennmaradó órákat amik kiestek neked a korábbi hazamenetel miatt (tehát maradj bent plusz egy órát néhány napon át).

2022. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az van , hogy meg péntekig van antibiotikumom amit felírt múltkor 😅
2022. jún. 22. 06:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!