Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő abban az esetben...

Mi a teendő abban az esetben ha a megrendelt termékből nem a kért mennyiséget (1db) küldték meg, hanem pont hogy többet? Köteles vagyok ezt jelezni a bolt felé amennyiben a számlán is csak 1db szerepel?

Figyelt kérdés
Természetesen nem egy több száz ezres termékről van szó, hanem egy telefon töltőről.
2020. nov. 20. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd nekik, azt fogják mondani, hogy tartsd meg.
2020. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelezned kell. De ha szeretnék visszakapni, annak a költségeit nekik kell állni. Épp ezért filléres bizeréket nem szoktak visszakérni.
2020. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is írni akartam nekik csak gondoltam előbb rákérdezek, hogy milyen tapasztalatok vannak :)
2020. nov. 20. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Minek kéne amúgy jeleznie?

Még akkor is, ha ők kérnék, hogy elnézést, tévedésből több cuccot küldtünk, a többit küldje már vissza - még akkor is mondhatná, hogy nem, kérem, én csak egyet kaptam. Hogy bizonyítanák, hogy márpedig A CSOMAGBAN ennyi meg ennyi volt, ha se a számlára, se a csomag kísérőokmányára nincs ez ráírva? Ez nem egy átutalás, ahol nyoma van, hogy pontosan ki, mikor, mennyit utalt át.


A másik, hogy nem is vagy te köteles nyomon követni, hogy mit küldtek, mert lehet, hogy te csak megrendelted egy ismerősöd részére és rögtön tovább is ajándékoztad neki úgy ahogy volt, nemde..? Stb.

Intézzék el a leltárhiányt a saját hülye munkatársukkal aki a csomagokat összeállítja, nem ebbe fognak belerokkanni.


Egy érv van, hogy szólj nekik, ha amúgy tetszik a szolgáltatás és máskor is akarsz rendelni onnan. Lehet, hogy megdícsérnek a becsületességedért és adnak valami kedvezményt. De persze valószínűleg nem, csak akkor már kérni fogják vissza.

2020. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelezni nem kötelező nekik, de azért emberileg elvárható. Ha mondjuk utalással fizetsz, és az összeg végéhez véletlenül egy nullával többet írsz, akkor te is örülnél, ha szólnának...
2020. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!