Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem kaptam munkavédelmi...

Nem kaptam munkavédelmi oktatást és úgy kell dolgoznom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A múltkor baleset ért engem a munkahelyen, zúzódás volt a következménye, két hétig állományba voltam emiatt, de még, így is veszélyes munkát végeztetnek velem. Mit lehet tenni? A főnököm egyre több embertelen munkát akar elvégeztetni velem és a kollégáimmal. Esetleg munkaügyi bíróság?

2022. jún. 23. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a céget. Ne legyetek hülyék, hogy engedtek neki. Ismerek egy nőt, akinek ilyen miatt tépte le egy gép az ujját. Nem kell és nem is szabad megcsinálni semmit, amihez nem kaptatok megfelelő oktatást és nem teljesíti a biztonsági követelményeket. Ha pampog a főnök, ha nem.
2022. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, álljatok ki magatokért! Nem csak az oktatás kötelező, hanem védőfelszerelés, a helyes eljárások kidolgozása és betartása stb. is. Emberek egészségéről van szó, a céges haszon mellékes.
2022. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Sose értettem ezeket az "oktatásokat", ezek ilyen "ne tegyél élő állatot a mikróba" meg "ne piszkáld a konnenktort" színvonalúak :D

Ettől függetlenül igen, eladhatod magad tudatlannak és a bíróságra mehetsz.

2022. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!