Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkatárs olyan szinten...

Ha egy munkatárs olyan szinten dolgozik rosszul, hogy a cég is kárt szenved és a ti munkátokat is hátráltatja vele, szólnátok a főnöknek?

Figyelt kérdés
Nem akarok spicli lenni, nem tudom mit csináljak. De már olyan pofátlanul rosszul csinálja a dolgokat, hogy az nagyon gáz, és senki nem tudja, csak én, mert nem ellenőrzik. Az én munkámat is hátráltatja vele. Mi a helyes ilyenkor? Mit tennétek? Neki hiába mondanám, hogy figyeljen oda, én nem vagyok a főnöke, egyáltalán nem érdekli mit mondok.
2022. jún. 23. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"mondanám"??? Tehát még meg se próbáltad? Új ember? Segíts neki. Én se vagyok senki főnöke, de segítek ha valakinek nem megy valami. Ált. úgy nyitok, hogy "nézd csak, én így szoktam/itt csinálom". Ez diplomatikus, inkább tippnek hangzik, nem dirigálásnak.


Nem szép dolog valakit egyből felnyomni a vezetőségnél.

2022. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy új.. ezer éve ismerem, mindig is ilyen volt.
2022. jún. 23. 08:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden régi főnöke próbált tőle megszabadulni, most kerültem vele olyan munkakapcsolatban, hogy már nagyon hátráltat.
2022. jún. 23. 08:53
 4/8 A kérdező kommentje:
És első, te totál félreértesz, ő egy ilyen ember, évek óta ismerem. Kifejtette nekem, hogy őt egyáltalán nem érdekli a munka, mert senki nem ellenőrzi, és neki nem fontos hogy jó legyen, csak a látszat meglegyen. Erre mit mondjak..?
2022. jún. 23. 08:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszoljatok, ne feltételezzetek mindenféle dolgot, a baj vele van, és nem tudom mit kéne ebben a szituban csinálni, már a felmondáson gondolkodok..
2022. jún. 23. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj, csak nem valami közalkalmazotti állami munka? Ott jellemző ez a nem tudja egy főnőke se kitenni, versenyszférában kiphasznák, mint macskát xarni...


Amúgy miből gondolod, hogy az segít, ha bepanaszolod. Ezek szerint változni már nem fog. Mondjuk jó lett volna, ha ezeket már a kérdésed alá leírod, nem félinfókkal futjuk a köröket.

Kitenni nem tudja senki, pedig munkáját nem végzi. Akkor fapapucs... Te mész el, indoknak majd leírod a felmondásodban.

2022. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdést olvasva azt hittem, hogy az alapítványi iskola, de látom, nem. Itt tényleg valódi a probléma.

Nos, szerintem morálisan is az lenne a legjárhatóbb út, ha meg tudnád vele beszélni. De mint azt leírtad, ő erre nem vevő. Ilyen esetben tényleg nincs más mód, mint jelezni a felettesnek. Nem azért, mert spicli lennél, hanem mert nem tudsz tőle normálisan dolgozni, ő meg nem nyitott a kommunikációra. Ezért létezik a vezető, hogy az ilyen problémákat megoldja.

2022. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 tévedsz, versenyszférában is ismerek ilyet. 1 a saját volt helyemen, 1 pedig a páromén volt ilyen.


Hozzáteszem, ezek az emberek arra jók, hogyha jön egy leépítési hullám, akkor tőlük válnak meg leghamarabb. Páromék embere 2 évente váltott munkahelyet mert őt mondjuk mindig elküldték idővel emiatt alapból is.

2022. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!