Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Múlt hét pénteken voltam...

Múlt hét pénteken voltam állásinterjún egy cégnél, azt mondták, hogy majd jeleznek ha felvettek ha nem, de azóta is semmi jelzés. Ilyenkor már teljesen lemondhatok az állásról?

Figyelt kérdés

Semmilyen komoly munkakörről nem beszélünk, egy egészségügyi recepciós állást pályáztam meg egy plazmaadó központban. Nagyon tetszene az egész és tök szimpatikusak voltak az interjúztatók. Aztán egy fél órás beszélgetést követően megköszönték a megjelenésem és semmi konkrétumot nem mondva a türelmemet kérték és azt mondták, ha sikeres volt az interjú akkor telefonon keresnek ha nem akkor e-mailen. De azóta is semmi.


És hát vannak arra utaló jelek, hogy nem feleltem meg az elvárásaiknak, mint konkrétan az, hogy a HR-es a fizetésről még csak nem is beszélt, csak az én telefonos előszűrés során megadott bérigényemet ismertette. Pedig szerintem a fizetés ismertetése egy olyan jelölt esetében akit meg szeretnének nyerni vele az alapvető dolog egy interjún. Meg amúgy is.


Ilyen esetekben amikor ti nagyon vágytok egy állásra de bizonytalan az egész hogyan élitek ezt meg? Szoktatok jelezni e-mailen valamit?



2022. jún. 29. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Múlt hét péntek meg nemrég volt. Bőségesen benne van még a pakliban, hogy hívnak. Engem a mostani állásomra az interjú után két héttel hívtak hogy mehetek. Pedig nagy és komoly cég. Meg várj.
2022. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Egyszer nekem is azt mondták, hogy mindenképpen értesítenek. Azóta is... :)

Annyira nem tartottam fontosnak, hogy én keressem őket, főleg ezek után.

Korábban egy másik esetben még csoportosan kerestek egyetemistákat és alig voltunk többen, mint a keret, meg egy kicsit mintha éreztették volna, hogy az interjú csak formalitás. Ehhez képest szintén nem jeleztek, ott azért egy emailben érdeklődtem.

2022. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer jelentkeztem egy álláshirdetésre, be is hívtak interjúra. Időközben meggondoltam magam, írásban lemondtam, és elnézést kértem. Már rég elfelejtettem az egészet, amikor levelet kaptam a cégtől. Az állt benne, hogy nagyra értékelik a képzettségemet és a felkészültségemet, de egy másik jelentkező mellett döntöttek. A közelükben sem jártam....

N

2022. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tudom munkahelye válogatja, de lévén, hogy voltam már jó pár állásinterjún ennek kapcsán tartottam furcsának, hogy a bérezésről még csak szó sem esett. Ez nem éppen arra utal, hogy nagyon akarnak engem. Plusz ahová kellettem, ott mindig egyből jeleztek aznap vagy másnap, mert tudták, hogy az ember nem csak egy helyre pályáz és ha nem lépnek hamar kaphatok más munkalehetőséget.


Érdemes írni nekik egy e-mailt? Vagy az gáz?

2022. jún. 29. 16:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem mondtak olyat, hogy egy héten belül mindenképpen jelentkeznek, akkor szerintem még nem telt el túl sok idő.
2022. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Még egy hét sem telt el azóta, légy türelemmel! :)

Az meg simán lehet, hogy több körös a kiválasztási folyamat, és pénzről már csak a második körben beszélnek - csak azokkal, akik eljutottak odáig.

2022. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

De te is tehetsz fel kérdéseket az interjún, sőt érdemes is, mert ebből az jön le, hogy nem csak passzív, sodródó, konfliktuskerülő ember vagy, ami bizonyos munkaköröknél előny.

Tehát miért nem kérdeztél ott rá a bérre? Lehet, hogy pont ez volt a "teszt", amin elbuktál.

2022. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy még hívnak, de azért te ne várj rájuk, ettől függetlenül jelentkezz máshova is, menj továbbra is állásinterjúra, ha hívnak.

Aztán legjobb esetben válogathatsz.

Ill. ha úgy adódik, jelentkezel az egyikre, és később szólnak a másikhoz, hogy mehetsz, akkor a próbaidő alatt simán felmondhatsz, és mehetsz, ha nem vált be.

2022. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem 1.5 hetbe telt amig szoltak, pedig elvoltak ajulva tolem oda meg vissza (haver dolgozik ott, tole tudom. nyilvan miatta sikerult jol az interju is 😀) szoval nemkell parazni, vannak cegek akik eleg lassan szulik meg a dolgokat. hallottam olyat hogy volt akinek 3 het utan szoltak
2022. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem állásinterjú után kb. három hónap volt, hogy visszahívtak. Igaz, nem konkrét munkakörre kerestek munkatársat, és végül amit felajánlottak, nem fogadtam el, de ott az önéletrajzom, hogy majd még hívhatnak.
2022. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!