Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Múlt hét pénteken voltam...

Múlt hét pénteken voltam állásinterjún egy cégnél, azt mondták, hogy majd jeleznek ha felvettek ha nem, de azóta is semmi jelzés. Ilyenkor már teljesen lemondhatok az állásról?

Figyelt kérdés

Semmilyen komoly munkakörről nem beszélünk, egy egészségügyi recepciós állást pályáztam meg egy plazmaadó központban. Nagyon tetszene az egész és tök szimpatikusak voltak az interjúztatók. Aztán egy fél órás beszélgetést követően megköszönték a megjelenésem és semmi konkrétumot nem mondva a türelmemet kérték és azt mondták, ha sikeres volt az interjú akkor telefonon keresnek ha nem akkor e-mailen. De azóta is semmi.


És hát vannak arra utaló jelek, hogy nem feleltem meg az elvárásaiknak, mint konkrétan az, hogy a HR-es a fizetésről még csak nem is beszélt, csak az én telefonos előszűrés során megadott bérigényemet ismertette. Pedig szerintem a fizetés ismertetése egy olyan jelölt esetében akit meg szeretnének nyerni vele az alapvető dolog egy interjún. Meg amúgy is.


Ilyen esetekben amikor ti nagyon vágytok egy állásra de bizonytalan az egész hogyan élitek ezt meg? Szoktatok jelezni e-mailen valamit?



2022. jún. 29. 15:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a rengeteg biztató választ! :)


Jelentkeztem persze máshová is, de azokról a helyekről meg még vissza se hívtak! :-D


A hirdetés két hetes és tippem sincs hány jelentkezőjük akadt de elviekben azonnali kezdéssel keresnek. Én nem azonnal, de nem is sokára, július közepétől tudnék kezdeni magánéleti okok miatt, amit már a telefonos előszűrést követően jeleztem és ennek tudatában hívtak meg interjúra is.


Az alig több, mint 2 hét. Addig pedig nyilván szerződni is kellene, szerintem valamilyen időponthoz kötött üzemorvosi vizsgálat is szükséges lehet, szóval nem hiszem, hogy mellettem döntöttek. Most már egyre inkább nem. Mindegy, letojom, legrosszabb esetben elmegyek egy Mekibe dolgozni és szeptembertől sulizni fogok, hogy esetleg kapjak egyszer valami normális munkát. :D


Köszönöm szépen a válaszokat. :-)

2022. jún. 29. 18:01
 12/16 A kérdező kommentje:

Ja amúgy valaki kérdezte, hogy miért nem kérdeztem én rá a fizetésre mert lehet, hogy ez volt a "teszt". Igazából én maximálisan odatettem magam, mint jelentkező, rengeteg pozitív dolgot meséltem magamról és mivel azért már volt egy pár interjúm, természetesnek véltem, hogy akkor majd ők fognak beszélni a munkakörről, fizetésről stb.


A munkakörről, váltott műszakokról esett is szó, a fizetést meg az interjúztató az én bérigényem alapján ejtette csak szóba. Ha meg megkérdeztem volna, most itt sokak számára meg lehet az lett volna a visszás, hogy túl rámenős voltam.


Akárhogy is, kezdem magamban elengedni és csak előre nézni! :)

2022. jún. 29. 18:23
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ezek szerint valahogy mégis szóba került a fizetés ott is: milyen bérigényed van.

Nyilván sokan voltak, és lehet, hogy azt vették fel, aki kevesebbet kért, mert annyival is elégedett. Nem akartak alkudozni, mert volt száz másik jelentkező, akik alkudozás nélkül maguk indítottak kevesebbel, így később nem elégedetlenkednek a fizetés miatt.

2022. jún. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nettó 200 (!!!) ezret adtam meg bérigénynek. Ez azt hiszem Budapesten a legminimálisabb igény, amit bárki is mondhat.
2022. jún. 29. 22:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem minősítem az összeget, csak megjegyzem, hogy a korábbi állításodtól eltérően ezek szerint mégis szó volt a fizetésről.


A döntésük okát nem tudjuk.

2022. jún. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"korábbi állításodtól eltérően"


:D:D:D


Ha neked a telefonban kötelezően megjelölt bérigény a fizetésről való tájékoztatás, akkor én nem szállok veled vitába.


"A döntésük okát nem tudjuk."



Hát éppen az a helyzet, hogy a döntésük nem ismert, éppen ennek apropóján íródott a kérdés. :)


Szövegértés és aztán okoskodás. ;)

2022. jún. 30. 01:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!