Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy magyarázzam meg egy 24...

Hogy magyarázzam meg egy 24 éves embernek, hogy családosként nem lehet szórni a pénzt?

Figyelt kérdés
Nekem van két gyerekem és hát be kell osztanom a fizetésemet, hogy mindent megadjak a családomnak, főleg hogy ebben az évben még a feleségem nem tud dolgozni. Viszont van egy marketinges sráccaki mindig azzal jön nekem, hogy mekkora spúr vagyok hogy nem élvezem ki a fizetésem minden fillérjét meg ő amit megkíván egyből megveszi magának...Vagy éppen fillérbaxónak nevez, hogy ha tudok magamnak akkor inkább akciósan veszek ruhát és nem mindig márkásat. Alapvetően normális a gyerek, de nem tudom ,hogyan magyarázzam meg neki hogy az élet nem végig csak a pénzszórásból áll.
2022. jún. 30. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell egyáltalán a magánügyeidröl meg a pénzkezelési szokásaidról beszélni vele?

NEKED ez, ami jó, neki meg más a prioritás.

2022. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Miért is kellene magyarázkodnod, vagy meggyőznöd, hogy márpedig neked van igazad?


A marketingesnek, ha tippelnem kellene 3x annyi fizetése van mint neked.

2022. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebédszünetekbe néha feljön a téma, hogy ki miként él hogyan ossza be a pénzét.
2022. jún. 30. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Mondd neki hogy próbáljon meg pár hónapig ugyanabból a fizetésből élni úgy hogy kétszer annyit költ mert 2 gyerekre plusz nem dolgozó feleségre simán elmegy annyi.Már ha nem csilliárdokat keres hanem kb átlag körül.
2022. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha 24 éves korára ezt nem látja át (és abszolút nem kell ahhoz családosnak lenni, hogy az ember átlássa, csak egy minimális ész szükséges hozzá) akkor sehogy.
2022. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ne reagálj!Vagy max ennyit "Aha,értem"

Idővel abbahagyja.Mert látja,hogy nem irigyled őt.

Ez nem azon múlik van-e gyereked!


Egy gyermektelen

2022. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
#3 oké. És?
2022. jún. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
A magánügyed, nem kötelességed senkinek sem beszámolnod erről.
2022. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődtem. Mi sosem beszélünk ilyenről. Alap hogy nem kutakodunk más anyagi helyzetében. Ennél már csak az volt hajmeresztőbb amikor valaki vendégségbe jött a lakásomra és megkérdezte hogy megnézheti-e hogy miket tartok a fiókjaimban.
2022. júl. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
LoL
2022. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!