Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közgazdásznak lenni van...

Közgazdásznak lenni van akkora presztízs, mint mérnöknek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Autótervező mérnök rokonom havi több milliót keres. Közgazdászból sztem ennyit legföljebb egy bankár.
2022. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyik se presztízs, mind a kettő strébereknek való, én ezt tapasztaltam, full stréberek, akik ilyen területen dolgoznak, csicskák.
2022. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Bezzeg koldusnak lenni, az menő, a sarkon ülni méltóságteljesen.
2022. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól is függ, hogy milyen közgazdász.

Nem mindegy, hogy egy pénzügy-matematikai elemzőről vagy egy turizmus-vendéglátás szakosról beszélünk

2022. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs, de nem is ezért lettem közgazdász. Hanem azért, mert így legalább ülhetek irodában (nem vagyok egy pörgős ember), valamint van esélyem home office-ban is lenni. Úgy, hogy egész jól fizet.
2022. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pedig még nagyobb presztizse is van. Egy közgazdász, mondjuk kontroller főbb felada hogy döntéseket hoz, tervez, irányít, ellenőriz. Gyakorlatilag vezetői feladatokat lát el. Nem véletlen, hogy konrollerből lehet menedzser, szenior menedzser, ügyvezető. Átlátja a cég komplett működését. Ezzel szemben egy mérnök nem tud céget vezetni, irányítani, a mérnök az általában, akit irányítanak.
2022. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Az én szememben egy mérnök 1000x nagyobb presztizzsel bír.
2022. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Pont lesz*rom a presztízst. A közgazdász és a mérnök is jól keres. Ez a presztízs, nem az, amit az emberek gondolnak.
2022. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Ma már nem számít az ilyesmi, csak sznobok villognak ilyennel. Szerintem ha jól keresel, akkor mindkettő jó, kihez melyik áll közelebb.
2022. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Sznobok járnak egyetemre, akiknek büdös a munka, mert anyuci meg apuci eltartja őket, közbe meg olyan életképtelen az összes. 😂😂
2022. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!