Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mérnökök presztizse sokkal...

A mérnökök presztizse sokkal nagyobb mint a közgazdászoké?

Figyelt kérdés
Néha járok temetőbe és rengeteg sírfeliraton látom, hogy mérnök nyugszik itt. Azt viszont senki nem írja a sírfeliratra, hogy itt egy közgazdász nyugszik.

2021. jún. 19. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Én még nem láttam mérnökös feliratot síron. Szerintem ez régiónként lehet divat, vagy valami.

#1: Így van, azért dolgoznak átlag napi 10-12 órában a mérnökök is meg a közgazdászok is. (Én mérnök vagyok, bent a cégnél a 8 óra után még megyek maszekolni, ahogy sok kollégám is.)

2021. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen.
2021. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Hány világhírű mérnököt tudtok felsorolni kapásból? Egyet sem. És hány világhírű közgazdászt?

Karl Marx, Soros György, Adam Smith

Ezek a nevek még egy laikusnak is ismerősek

2021. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ez szerintem attól függ, hogy kit mi érdekel, milyen "körökben mozog". Karl Marx nevét vélhetően mindenki hallotta, de szerintem jó ha 10 ember 1 meg tudná mondani magától, hogy közgazdász. Sorost nevét csak a politikából hallja akarva-akaratlanul az ember. Utóbbi úriemberről pedig én még sosem hallottam. Nem vagyok mérnök, de most belegondoltam, hogy ki lehetett az, akiről hallottam. Neumann János, Bob Widlar, Nikola Tesla, Thomas Edison, Graham Bell, Nicolaus Otto (rá rá kellett keresnem, csak az Otto-ra emlékeztem a nevéből).
2021. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jobb dolgod mint temetőben sirfeliratokat olvasgass?
2021. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
+Elon Musk, Neil Amstrong, Steve Jobs
2021. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a sírfeliratoknak köze lenne a társadalmi presztízshez. Én három okot látok arra, hogy miért találkozol több "mérnöki" sírfelirattal:

- a mérnök jóval régebbi végzettség, mint a közgazdász, és az utóbbi pár évtized előtt jóval többet képeztek belőle, mint közgazdászból

- a sírköveken gyakran pozíciót vagy munkakört jelölnek, pl. "az Egyesített Kalapácsgyár főmérnöke", "az Egyesített Kalapácsgyár vezérigazgatója". A mérnökök esetén a munkakör gyakran egybeesik a végzettséggel, a közgazdászok esetében nem, ők inkább vezérigazgatók, igazgatóhelyettesek, főkönyvelők, főosztályvezetők stb.

- vannak mérnöki szakok illetve intézmények, ahol nagyon erős, tulajdonképpen valahol a céhrendszerre visszavezethető összetartás és hagyományok élnek (elsősorban bányamérnökök). Ezeknél a szakmáknál legtöbbször a síremléken is jelzik, hová tartozott az elhunyt.


A világhírű mérnökök közé licitálnám Rowan Atkinsont (Mr. Bean) - kevesen tudják, de villamosmérnöki MSc-t végzett :)

2021. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os: Steve Jobs hol mérnök? :)
2021. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, miért te az vagy?
2021. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es: Nem vagyok, de ennek mi köze van bármihez? Attól még Jobs sem volt az, mindenki tudja, de egy zseniális üzletember volt.
2021. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!