Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » JOgellenes munkaviszony...

JOgellenes munkaviszony megszüntetés ellen a munkáltatóra is érvényes a 30 napos jogvesztő határidő? Vagyis, el kell indítsa az eljárást 30 napon belül vagy így járt, nem tehet semmit?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ez csak vicc. Semmit nem írsz, de kettőt kérdezel.
2022. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kérdés alapja az hogy mail írt egy volt munkahelyem ahonnan tavayl ősszel léptem le (lassan 1 éve) jogellenesen felmondási időmet le nem töltve hogy jogi útra viszi a dolgot.

megkérdeztem a jogiforum.hu-t és ott azt írták, a cég ezt bukta mert jogellenes megszüntetés miatt 30 napos határidővel fordulhattak volna bárhova is.

2022. júl. 3. 10:14
 3/10 A kérdező kommentje:
de hát várom a "jogi utat" amit a cég ír... állok elébe.
2022. júl. 3. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg a jogifórumnak igaza van. Az idejük lejárt. Meg ha jogi útra is viszi, mit ér el vele?
2022. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg ha jogi útra is viszi, mit ér el vele?"


rossz a megközelítés. nem mit ér el vele, hanem nem viheto el. a bíróság a beadványt se fogadja el.

2022. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk a körülményeket, de tegyük fel a legrosszabbat, hogy mehet vele a bíróságra. Mit tud vele kezdeni?
2022. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" Mit tud vele kezdeni?"


Munkakör-függő. Ha a cégnek a távozás miatt kára keletkezett akkor tud(ott volna) vele mit kezdeni....

pl ha én sofőr vagyok és leteszem a kocsit az út mellé és simán hazamegyek majd a kocsit ellopjék feltörik ezzel én perelhető vagyok.


lettem volna. 30 napig.

2022. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kamionos sztorit tudom: olyan biztosításaik vannak, ami miatt nem perelnek senkit, hanem kifizettetik. Az útszélen hagyott kamion annyira nem ritka esemény.
2022. júl. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

"A kamionos sztorit tudom: olyan biztosításaik vannak, ami miatt nem perelnek senkit"


de ez csak egy példa nem ez a lényeg... ez melléduma.

2022. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nem melléduma, hanem realiti, de ha nem lenne biztosítása, akkor perelhetné, aminek az lenne a vége, hogy a sofőr belerokkana és akkor sem jönne vissza a pénz. De ez tényleg lényegtelen ahhoz képest, hogy a jelen esetben nem lehet perelni.
2022. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!