Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez valóban így működik vagy...

Ez valóban így működik vagy meg akarnak vezetni?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja dolgozom ennél a cégnél( családi vállalkozás) 3 munkakört látok el ha úgy vesszük.

Tejfeldolgozó üzem

Amit csinálok: 2 naponta nyers tej beszállítás

Üzembe termékek gyártása

Kész termékek kiszállítása boltokba.

Eddig nem volt baj a fizetéssel úgymond könyörögni azért kellett de meg kaptam amibe egyeztünk és most pedig azzal jön, hogy 2 munkakörre nem vehetem fel az érte járó munkadíjat csak egyre illetve nem is dolgozhatok úgy, hogy pl elmegyek a nyerstejért és utánna beállok gyártani. Közbe bent is minden egy emberre van hárítva a pasztör, gépkezelés, sajt gyártás stb több munkakör van.

Én egyet akarok csinálni de már mindenért engem akar küldeni még a vegyszerért is.


2022. júl. 4. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Be vagy jelentve rendesen vagy feketén megy?

Egyébként meg mar az elejétől meg vagy vezetve...

2022. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Olyan világot élünk, ahol felejtős az egy munkakör, egy munkabér kombó!

Nem kel, hogy családi vállalkozás része legyél:

Ezer képesítés, 1000 idegen nyelv (ismerete), 1000 év szakmai tapasztalat, 1000 munkakör, - lehetőleg 18 évesen, 1/1000 "fizetésért" vagy ingyen!

Ha "top-munkaerő" vagy, akkor pedig te fizetsz a munkáltatónak, hogy heti hét napon ott töltheted a munkahelyeden a napi 16 órádat!

- Ez manapság az "ideális munkaerő" - 2022-ben Magyarországon!

2022. júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Kis cégeknél ez így van. Egyszerűen nincs szükség az egyes feladatokra egy külön embert alkalmazni mert mondjuk 2 óra feladata lenne. A többi időben meg tengene-lengene. Férjem dolgozott magán vállalkozásban. Ha kellett kiszolgalt ügyfeleket ha a főnökének éppen dolga volt. Raktárban rakodott stb. de ha kellett a kerítés mellett a gazt is kikapalta. Erről szól a kis családias vállalkozás.
2022. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván van vagytok annyian, hogy minden feladatra külön ember legyen. A kis vállalkozásokban természetes, hogy mindenki csinál mindent. Nem tudnának jó bérrel 10-12 embert kitermelni.

Én egyedül vagyok egyéni vállalkozó; gondolhatod, hogy én is mindent csinálok az adminisztrációtól kezdve a telefonáláson át az érdemi munkáig.

2022. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nálam is így volt a munkahelyen. Volt, amikor nonstop dolgoztam 12 órában napokig, máskor meg napokig nem volt, vagy max. 1-2 órám volt. A 2 főnökkel (a nagyfőnökkel és a közvetlen kisfőnökömmel) abban egyeztünk meg, hogy home office-ban dolgozom (ott nem feltűnő, sőt, semennyire se számít, hogy akár 2-3 napig egy percet sem dolgozom, vagy épp napi 10 percet dolgozom, meg az sem számít, ha épp olyan munka fut be, hogy 12 órát, vagy esetleg annál is többet kell dolgoznom.)


A határidő fix, attól csak nagyon indokolt esetben lehet eltérni (ilyenre is már többször volt példa, lsd. amikor pl. kiadtak egy munkát x határidőre, de bejött 3 extra sürgős, S.O.S. munka, ami "leállított" engem - értsd: abba kellett hagynom - az eredeti munkámat napokra), ha addigra megvan, akkor semmi gond.

Amúgy meg, amikor nincs dolgom, akkor meg nem kell látványosan úgy tennem, mintha dolgoznék (csupán csak azért, mert úgymond mit mondanak a közvetlen kollégák, akiknek amúgy nem tartozok beszámolással, elszámolással, hogy mit tétlenkedik ez a fószer itt), hanem csak a telefonomnak kell bekapcsolva lennie, hogy azonnal neki tudjak állni a melónak, ha befut.

2022. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
A fizetést nem munkakörre hanem a ledolgozott óráidra kapod. Kis cégnél valóban általános hogy mindenki mindent csinál, de természetesen ezért nem kapnak több fizetést.
2022. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Ez így működik.

Keress jobbat ha nem tetszik.

2022. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!