Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit szoktatok hiányozni...

Mennyit szoktatok hiányozni munkahelyről egy évben átlagban? mennyi számít szerintetek és mennyi a melóhely szerint soknak? hogyan fogadják a hiányzásodat és téged mennyire érdekel?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan válaszoljon aki heti 5x ~8 órát dolgozik, akinek "lazább" a munkaideje vagy pl. home office-ozik az kicsit más tészta.


Gyerekként nagyon lógós voltam a suliban, de most 5 éve van melóhelyem és megbecsülöm, 90%-ban csak akkor megyek betegszabira ha rottyon vagyok. Évente én olyan 3-4 hetet (15-20 munkanap) vagyok beteg maximum, ez szerintetek sok?


Van olyan a csoportban aki szó szerint hónapokat hiányzik, meg olyan is van akinél tök egyértelmű, hogy a rendes szabadságait toldja meg 1-2 hét betegszabival, de mivel van orvosi igazolása így a cég sem tehet semmit.


Szoktatok ezen agyalni? vagy néha egy kis "lógás" belefér? mi az a mennyiség mikor a cégetek rákérdezne, hogy mi ez a sok hiányzás?



2022. júl. 4. 20:07
A kérdező szavazást indított:
1 hétnél kevesebbet hiányzom egész évben
3-4 (15-20 munkanap) hetet hiányzok egész évben
1 vagy annál több hónapot hiányzok
18 szavazat
 1/7 anonim válasza:
59%
Nem szoktam hiányozni, még kovidossan is bementem, mert a munkáltatóm megkívánta, bár csak utólag derült ki. Korábban influenzával is dolgoztam. Nem vagyok kényes. Alapvetően emberfüggő. Remélem az automatizáció és robotika megoldja majd, az életszínvonal lejjebb adása nélkül, de jelenleg ez van.
2022. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik munkatársam se szokott, igaz neki se családja se senkije így "ráér", de egyrészt becsülendő másrészt meg szívesen hazarugdosnám mikor bejön melózni úgy, hogy ki se látszik a takonyból. Azért másokra is kellene gondolni, hogy miatta lebetegszik a fél brigád...
2022. júl. 4. 20:20
 3/7 anonim válasza:
78%
Munkáltatótól is függ, de alapvetően az egyén, ember egészségi állapotától. Nekem a kovid 2 napig tartó nátha volt, és a környezetemben senki se kapta el, és nem fogok elnézést kérni az egészséges életmódom miatt! :)
2022. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Mi az, hogy "hiányozni"? Ez nem iskola.

A szabadság/betegszabadság meg nem hiányzás.

Lógni szintén nem szoktam, nem iskola.

2022. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
71%
Sosem lógok, ha ez a kérdés. Van szabim meg betegszabim, azt elhasználom és annyi.
2022. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos betegseg miatt 2 havonta 2-5 ora
2022. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagyok gyakran beteg, de ha igen, megfazassal is otthon maradok. Vagy fogfajassal, hasmenessel, igazabol akarmivel, ami nagyon kellemetlenne tenne a nap ledolgozasat, nem vagyok ennyire munkamanias, mint valamelyik kollegam aki azzal flexelt, hogy o torott labbal is bejart dolgozni. Az esetek tobbsegeben arrol van szo, hogy az illetonek nagyon kell a penz, es nem fer bele a tappenz, szerencsere en ennyit megengedhetek magamnak. Ha bajom van, nem megyek be. De szerintem ez nem eri el az evi 10-15 napot. Tavaly voltam covidos, az volt kb 10 munkanap, azon kivul nem tudom, mennyit voltam, talan 1x voltam meg tappenzen par napot. Iden meg csak kettot, altalaban oktober kornyeken szoktam megfazni, majd akkor megyek legkozelebb, jo esetben mas bajom nem lesz.
2022. júl. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!