Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornoki munkához, hogy...

Gyakornoki munkához, hogy szerezhetnék tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Gazdasági szakon tanulok egyetemen és már jelentkeztem több céghez is gazdasági területen gyakornoknak. Sajnos több helyről semmilyen visszajelzést nem kaptam, ahonnan pedig behívtak interjúra később közölték, hogy egy több tapasztalattal rendelkező embert választottak. Hogyan tudnék gazdasági területen tapasztalatot szerezni? Már elég sok ilyen jellegű gyakornoki pozícióba jelentkeztem de semmi sikerrel.

2022. júl. 5. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ismerős úgy csinálta, h diakmelón elment valami adminisztratív melóra, ahol kellett Outlook, Excel, Word és azt írta be a cv-be gyakornoki melonak🤣
2022. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Diákmunka. De egyébként kötelező szakmai gyakorlatra így vagy úgy, de fel fognak venni valahova
2022. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez igazából diákmunka lenne, még nem a kötelező szakmai gyakorlat. Más területen dolgoztam már több mint egy évet, de szeretnék most abban elhelyezkedni amit tanulok.
2022. júl. 5. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Akkor nem értem a problémát. Jelentkezz több helyre, kb mindenhova, ahol nagyjából megfelelsz az elvárásoknak és <1 év tapasztalatot várnak. Ha olyan jelentkezik, akinek van tapasztalata, ő lesz a befutó, de ez nem azt jelenti, hogy ezt is várják, csak valami alapján rangsorolni kell. Ha nem jelentkezik ilyen ember akkor meg majd az alapján rsngsorolnak, hogy ki szimpatikus, ki mihez ért. Minden álláskeresésem során kb 10-20 jelentkezés kellett a sikerhez. 2 az lóf*sz
2022. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem 2 helyre jelentkeztem már, lassan kifogynak a lehetőségek, illetve szeretnék 50 kilométeres körzetben maradni a lakóhelyemhez, mivel mind időben mind a munkába járás költségében ennél messzebbi már sok lenne. Köszönöm a válaszokat, próbálkozok tovább, legrosszabb esetben marad a meki.
2022. júl. 5. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mekis diákmunka zsákutca, ahonnan később pont a "tapasztalat" miatt nehéz kifarolni. Az 50km-t kéne átgondolnod, hátha van máshol. És igen nehéz ez így de nem reménytelen nem kell törelmetlennek lenni. És a diákmunka meg vagy összejön vagy sem. Lehet, hogy jobban járnál ha inkább tanulnál az egyetem "melett".
2022. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szakkal vidéken nehezebb. Könnyű okoskodni, én a covid alatt kezdtem, de Budapesten.

Először elmentem ingyen besegíteni egy start-upba. Lett menő tapasztalatom, de nem fizetett, ezért elkezdtem új helyet keresni. Még tartott a covid lockdown, senki sem nyitott helyeket, több száz helyre jelentkeztem, kb 200 helyre, amiből lett 3 vagy 4 interjú. Elmentem egy szar scc-be, ahol 3 hónapot bírtam, mert a SAP adatbevitel nem munka. 4 hónapot munka nélkül tengtem, itt is kb 200-300 helyre jelentkeztem, amiből lett kb 50 elsőkörös interjú, és még kb 10 másodkörös, majd fölvettek egy bankba egy elég jó poziba. Nem az álommunkám, de jó nevű cég, abban a szektorban amit szeretek tényleg jó pénzért. Eltöltöttem itt egy évet, közben képeztem magam, és holnap megyek az álompozimra interjúra, ami szerintem a szakma csúcsa.



-Jelentkezz mindenhova, ahova egy picit esélyed is van.

-Légy rugalmas

-Nem baj, hogy szar munka, egy sor a cv-be, amire szükséged van.

-Legyél nyitott bármilyen szektorra.

-Ha nincs munkád, az a munkád, hogy legyen munkád. Nem napi 1-2 órában, hanem 8-9-ben.


De könnyen pofázok Budapestről. A felköltözés nem opció?

2022. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!