Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki építőiparban dolgozik...

Aki építőiparban dolgozik kivitelezés területen, az hogy szerezhet szakmai tapasztalatot? Mennyit lehet elkérni bsc építőmérnök/műszaki menedzser diplomára, felsőfokú angolra kezdőként?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom csak rajzolásban van eddig.Trollok kíméljenek!A normális válaszokat megköszönöm!

2017. jún. 2. 16:39
1 2
 1/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Gyakorlatot leginkább úgy szerzel, hogy jelentkezel vagy fix állásra, vagy gyakornoknak.


Maga a tény hogy diplomád és nyelvvizsgád van, kb lóf..szt nem ér. Inkább az számít hogy teljesítesz a valós helyzetekben és mennyire vagy fejlődőképes. Én 1 éve vagyok egy cégnél, eleinte olyan dolgokat csináltam hogy csak pislogtam, mai napig úgy érzem hogy sokat kell még tanuljak, fejlődjek.


Amúgy a fizetés nem rossz, egy jobb cégnél 200-250-et kapsz kézhez, később 300-350 is lehet belőle. Cserébe baromi sokat is kell dolgoznod. Meg nem mindegy a munkakör sem. Egy építésvezető többet keres, cserébe 10 órázik, hétvégézik, egy előkészítő általában kevesebbet keres.

2017. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyilván számít a tapasztalat,amiben nekem nincs sok.Gyakornokokra szart se bíznak,fejlődés kb. nulla.Max. rajzolj valamit,ilyen cad droid szinten.Kivitelezésben milyen pozícióban kezdtél és mennyiért?Tudsz valami jó céget,ahol szakmailag van kihívás és komolyan tudnak venni,nem kezelnek gyerekként?
2017. jún. 3. 00:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha egy kis céghez végül felvesznek gyakornoknak, ahol a semmiért nem fizetnek, akkor azért biztos , hogy kapsz feladatokat. Nekem több ismerősöm is maradt ilyen cégeknél művezetőként a diploma megszerzéséig.


Fizetés kb 200 nettó lesz (Lehet kicsit több és kevesebb is). Mivel a mobilitás szükséges ezért valószínűleg valami autó is járni fog.


Munkavégzés az napi 10 óra lesz kb. Számold rá az építési helyszínre való kijutást és hazajutást is. Van, hogy ez 5-5 perc, de akár lehet 1-1 óra is. Általában a munkahelyek többségében szombaton is menni kell.

2017. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jól hangzik a fizu,jó ha 140 netto lesz belőle,aztán a fizuemelés meg elmarad.Félek,hogy az lesz,hogy csak csicska munkára kellek majd és nem tudok fejlődni,pedig szeretnék!Akkor a kis iroda jobb választás,mint a multi vagy nagy cég?
2017. jún. 3. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ez vagy elmész tervezgetni, ahol az tényleg gyérek a fizuk. (Ha csak nem magán vállalkozásként tolod, vagy nincs 15 év tapasztalatod).


Ha egyik sem tetszik akkor használd ki, hogy van egy műszaki diplomád meg egy folyékony angol nyelvtudásod. (Ha a német menne még jobb lenne a helyzet). Vannak olyan állások ahova ez is megfelel. Nem te lennél az első pályaelhagyó a világon. Ha szenvedésnek érzed felesleges erőlködni vele.

2017. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld pluszok.Ha van még vélemény,várom! :)
2017. jún. 3. 10:35
 7/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Mondjuk a válaszaid elnézve pillanatra elgondolkoztam hogy te most munkát akarsz találni vagy kifogásokat.


Minek kérdezed hogy "mennyit lehet elkérni" ha úgyis leírod az egészet "jó ha kapok.." címszóval.


Amúgy szerintem érdemes körbenézni milyen vállalatok "futnak" éppen jól, és a közepeseket becélozni. Én is úgy kerültem a cégemhez hogy kellett egy "mindenes" ember építésvezetők mellé, projektvezetőt segíteni, rohangálni mert éppen volt egy aktuális nagy munka.


Fizetni valamennyit még a gyakornokoknak is szoktak, igaz később is feketén kapod, zsebre a fizud nagy részét, viszont be kell jelentsenek mert az építőipart viszonylag sűrűn ellenőrzik, főleg 1-1 nagyobb meló után. Munkavédelem, munkaügy, apeh...


Feladatokat biztosan fogsz kapni, senkit nem vesznek fel azért, hogy egész nap kávét főzzön. Persze eleinte, első fél évben tuti mindenki mindent rád fog sózni, de idővel megtanulod a munkahelyi hierarchiát, megtanulod ki az akinek visszadobhatod a labdát, és ki az akinek elsőre ugrani kell.


Na meg ahogy látom, inkább az van, hogy első napon rád zúdítanak egy nagy melót aztán vagy tudod csinálni vagy nem, ha tudod csinálod, ha nem akkor segítenek. Nálunk most van új munkaerő, látszik hogy életében nem csinálta, szerencséjére van 1-2 ember aki éppen ráér és tanítja. Én meg pont olyan vagyok, hogy megpróbálok mindent megoldani magam, és csak végső esetben szólok. Eleinte szinte naponta mondták hogy ha bármi van szóljak...mondtam hogy jó, majd szólok ha lesz valami.


Mostani projektvezetőm is gyakorlatilag rám bízott egy teljes projektet, eleinte még felügyelt, volt hogy "lecseszett" ha valami elmaradt, elrontottam, aminél általában éreztettem hogy nem annyira jön be a hangnem főleg hogy általában nem én hibázok hanem 10-ből 1 hibán átsiklok. Mostanában azt vettem észre, hogy néha megkérdezi a projektvezető hogy van e valami amiben segíthet, át kell e nézni, azt megbeszéljük aztán hagy dolgozni. Vagy néha eszébe jutnak dolgok, hogy meg kéne csináljuk...már kész. Le kéne adjuk...már leadtam...ja akkor jó.


Nem sok kivitelező cégnél voltam, de mindenhol az volt, hogy folyamatosan "terheltek" minket, volt ahol fokozatosabban, volt ahol bedobtak a mély vízbe és csak a kritikus pontokon felügyeltek minket.


De szerintem embere is válogatja. Van akin látszik hogy nem fejlődik, nem terhelhető és nem is bíznak rá annyit. Nekem tervezőirodában is az volt, hogy első nap kaptam olyan feladatokat hogy rajzoljak részletrajzokat, teljes kiviteli terveket, míg másokra rábízták a konszignációs lapokat és kész.

2017. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kifogást keresek,csak már 30 körül vagyok és azért valamiből élnem is kell.Engem nem segített anyuciapuci,mindent magamnak kellett perkálni,sok tartozás is van még.Szóval üres gyomorral,szakadtan nem lehet dolgozni.De nen is ez a legnagyobb baj,hanem az,hogy rizikós hova jutok majd,jutok-e előre,meg fizetésben is ki tudom-e hozni a hónapot.Szeretem a szakmát,mert ha nem szeretném,akkor már elmentem volna külföldre valami sima komissziósnak vagy hasonló.Meg azt se szeretném,ha a nyelvtudásom nem érne semmit,most is tanulok még egy nyelvet.Igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy egy szimpla bsc-vel milyen pozícióból lehet nyitni,milyen részterületben van több pénz és mi kell hozzá,hogy gyorsan tudjak előre lépdelni!A válaszaid meg köszi! :)
2017. jún. 3. 17:36
 9/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Mondjuk nekem egyre furább vagy úgy összességében.


Továbbra sem értem minek kell ez a "nekem nem fizettek mindent anyámék" szöveg. Nem kell úgy tenni mintha te ettől jobb ember lennél. Plusz továbbra is a proli kifogások mennek ahelyett hogy elkezdenél valamit. Ráadásul 30 éves vagy, azt hittem eddig hogy frissen végeztél, annyit rinyálsz itt.


Bármennyire is nem tetszik, 30 évesen is nulláról kell indulnod, és ugyanúgy végig kell járnod a ranglétrát. Senki nem fog zéró tapasztalattal odaállni eléd hogy "shut up and take my money"., nem fognak azonnal magas pozícióba ültetni, nem fognak azonnal minden felelősségteljes döntést rád bízni.


Az sem fog senkit érdekelni hogy milyen a családi háttered, mennyi a tartozásod, mennyire nehéz az életed. A munkádat fizetik meg és nem ezeket.


Ráadásul nincs "gyors meggazdagodás" recept, egyszerűen vannak munkafolyamatok, munkakörök amikhez 2-3-5 év tapasztalat kell, mire egyáltalán azt lehet mondani hogy önálló vagy. Nem ok nélkül kérik a több év tapasztalatot. Persze mindenki szidja is őket emiatt, de azt látom hogy egyszerűen kell ennyi év ahhoz hogy mindent megtanulj és átláss.

2017. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát,lehet akkor én vagyok ilyen hülye,hogy nem megyek el dolgozni minimálbérét,vagy szeretnék enni is,nem csak lakást fizetni,ha ez rinyálásnak számít.És nem azért írtam,hogy nekem milyen rossz,hanem azért,mert tényleg így van.De ahogy a válaszaidból látom,nem igazán éri meg ez az egész 5-10 évig bohóckodás 300-ért.
2017. jún. 4. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!